På söndagen var det 600 dagar sedan Sverigedemokraterna valdes in i riksdagen. Under veckan som gått har Nyheter24 summerat deras tid i Sveriges högst beslutande politiska organ men också blicka framåt. Här är alla artiklar i den uppmärksammade serien.
Del 1: 600 dagar i riksdagen – Så styr de SD i dag
Del 2: Så har SD utnyttjat – och inte utnyttjat – vågmästarrollen
Del 3: SD:s 600 dagar – från “rövskalle” till skandalfest
Del 4: Sverigedemokraternas valmanifest – så gick det sen
Del 5: SD vill locka kvinnor – skjuter sig själva i foten
Del 6: Därför ökar Sverigedemokraterna i nästa val
Krönika: Nyhetschef Eric Rosén om SD:s framtid och de andra partiernas misslyckade taktik.

Jag finner det osmakligt av redaktörn att benämna toppen “De fyras gäng”. Para inte ihop mördare med folkvalda personer i Sverige.
“De fyras gäng” var ett gäng despotiska mördare som delade världsbild med Vänsterpartiet. Para gärna ihop med folkvalda personer där i stället.
Ultra-vänstern med Ehsan grupperar folk, och ger de illa klingande namn. Träskvänsterns enda vapen. Och de har mage att kalla SD rasister.
Ligger Lögner24s problem i att man har en chefredaktör som kanske inte är särskilt svenskvänlig? Hans vänsterpladder skär i öronen – hans, och hans kumpan, Roséns dementa åsikter är av en sådan art, att det torde vara av intresse för SÄK att titta närmare på Lögner24 och de som “arbetar” där.
Jag kan gärna tänka mig att anmäla detta – och jag är inte rädd att göra det med namn och adress – jag backar inte för vänsterpöbel och lögnaktiga murvlar.
ÅK HEM FÖR FAAN!