-
Öris ska göra en soloplatta och en tillsammans med sin polare Organismen när han kommer ut.
I dag är en bra dag!
Fick igenom mina veckosamtal till min flickvän. Det betyder att jag får prata med henne i telefon 10 minuter/vecka. Överfett!!
Hittills har det mest blivit korta samtal angående besökstider o så men nu får vi iaf 10 minuter. Det spelar ingen roll att samtalen är bevakade, dvs. att man ringer med en kriminalvårdare framför sig, jag har inga problem med att visa känslor öppet.
Hade iofs föredragit privata samtal med telefonsex o onani men man ska inte gapa efter mycket.
Tack för det KVV!! (ingen sarkasm)
Förutom det så blev min blogg uppmärksammad av personalen här på anstalten. Det va lite sura miner o ett litet möte med bossen men inget farligt. De inser nog att min blogg är ganska harmlös och att det mest är mina känslor som styr det jag skriver. Jag har ju valt att inte skriva folks namn just för att ingen ska känna sig uthängd o bli ledsen. Vissa grejer som skrivs är ju direkta översättningar av mina känslor o andra saker är bara så det är.
Ibland sitter jag o tycker synd om mig själv o det måste fan vara okej. Jag är ju inte gjord av sten och jag försöker inte spela gangster eller tuff. Jag vill bara att tiden här ska gå så snabbt som bara möjligt och att skriva är det bästa sättet för mig.
Om nån av er som läser bloggen själv har suttit inne så kan ni säkert relatera till en del av det som skrivs och jag hoppas att jag inte låter som en mes som inte klarar 4 månader när jag bitchar och gnäller. 4 månader är INGET, det vet jag. Jag vill bara kunna ge fångarna här en röst på utsidan. Alla som sitter har inte den möjligheten o ni kommer att få ta del av mina medfångars berättelser här på bloggen. Mest för att här finns många intressanta stories o livsöden som aldrig kommit ut annars och för att visa att detta inte är en en-mans-show utan hela våning 2 vet va som händer. INGEN SNITCH I MITT BLOD!!
Vill oxå passa på att tacka alla er som skriver till mig. Det värmer verkligen och ger mig styrka när det känns jobbigt. Jag har ju ingen Gud att tro på eller söka svar hos så jag gör det i kärleken istället.
När jag kommer ut ska jag återgälda all er kärlek med en soloplatta och en platta tillsammans med min gode vän Organismen. DOIN IT BIG 2O10!
Skrivet av:
Kommentera här
Känsla: Avbryt
Besökarnas kommentarer
I kommentarsfältet har kommentatorn juridiskt ansvar för sina inlägg. Läs mer i vår policy om kommentarer!
Nyheter24 ansvarar inte för innehållet i kommentarerna.
-
Loreen tvingas tiga i Baku - "Nu ska hon vara tyst"
Sveriges hopp i Eurovision har belagts med talförbud. -
Nu skriver Alexander Bard låt till Kissie
Musikproducenten vill göra bloggerskan till "en modern antipopstjärna". -
J-Lo till Sverige
J-Lo, även känd som Jennifer Lopez, kommer till Sverige. Den femte oktober uppträder hon i Globen. -
Homohat mot Eurovison - minns du skandalerna?
Flera sajter med anknytning till Eurovision har under veckan utsatts för hackarattacker från homofober, men det är inte... -
VIDEO: Våldtäktslåten som ska bli Stureplans sommarplåga
Sommarens snackisvideo är här. Men är det okej att skratta åt vad som helst? -
Se Mange Makers nya spårade video
Blir "Drick den" årets sommarplåga? -
LMFAO:s kaoskonsert - epilepsianfall, medvetslöshet och spya
"Ett obehagligt rekord i antal människor som skadas", säger en vakt. -
VIDEO: Rihannas glödheta ökendans
Rihanna lockar rekordmånga tittare med sin nya musikvideo. Här ser du vad alla pratar om. -
VIDEO: Här hypnotiserar Shakiras heta höfter
Skönheten förtrollar med sin dans i nya videon till singeln "Addicted To You". -
Asstastic, Nicki Minaj!
Stjärnan lämnar lite åt fantasin i den nya videon. -
Backstage från Coachella med Nyheter24
KRÖNIKA. Nyheter24:s Maxinne Björk var på plats under världens hetaste festival - Coachella. -
Här hyllar världens största bloggare Loreen
Perez Hilton fortsätter att uppmärksamma svensk musik. -
VIDEO: Ber Rebecca Simonsson om en orgasm?
Sveriges Lady Gaga släpper videon till singeln "Give Me That Oh". -
Darin klar för höstens Så mycket bättre
Den unga talangen gör Magnus Uggla och Olle Ljungström sällskap i årets upplaga av succéprogrammet. -
Här återuppstår Tupac - som snart åker på turné
Festivalbesökarna på Coachella kunde inte tro sina ögon när legenden, som dog 1996, tog plats på scen. Nu kan ikonen åk...
