Caroline Lundh heter jag, men ni kan kalla mig för Mini! Jag är en skånetjej (numera lundabo) som försöker leva livet varenda dag. Man lever ju bara en gång så varför inte?
Här i min välbesökta blogg skriver jag om alla hyss jag hittar på. Mer konkret om min vardag, mina resor till mitt älskade New York, om mitt modellande, om shopping och min klädstång som inte pallar trycket.
Kontakta mig på:
Besökarnas kommentarer
-
Först? nja tror inte det =P
Denna underbara låt spelades flitigt på alla semesterorter som ex. Rhodos redan förra sommaren! God morgon - Åh gud vilka snygga jeans! verkligen perfekta :-) TÄVLING
- Underbara! :D är gärna med :) TÄVLING
- Vet du hur man får kamelfärgade skinnskor att se lite mörkare ut? Fridaymorning
- me like this son 2 God morgon
- snyggtttttt!! NEW LEVIS
- AWW! Hoppas du får en trevlig fredag:). Kisses Fridaymorning
- Så söt :D
I kommentarer på Nyheter24 är du själv ansvarig för vad du skriver. Läs mer i vår policy om kommentarer!
-
Men hallå ja, varför har jag aldrig fått läsa alice-i-underlandet-böcker när jag var liten? Okej att jag älskade (älskar) pippi men alice i underlandet, wow! Jag vill också trilla ner i en grop och bli liten som teskedsgumman för att i nästa sekund bli lika lång som en giraff, sova under en hatt, rida på en hund, slåss mot den elaka röda drottningen och leka i slottet med den vita drottningen. 3D-effekten var dessutom sjukt cool, fast ibland blev jag lite rädd när det gick lite vilt till där på skärmen. Hursom, ni MÅSTE se den! Både jag och min underbara vän Martina tyckte den var jävlar i det bra, nästan så att avatar-världen får konkurrans. Godkvällpuss!


