•  


    ...jag orkar inte säga mer.

  •  


    Ledsen att det tagit sån tid att komma igen. Jag blir typ rädd för bloggen när det går för lång tid mellan inläggen. Vad som hände var att i fredags avslutade vi kvällen på Dag och Natt-ett väldigt härligt ställe som serverar hamburgare dygnet runt. Jag vände mig om för att ta min underbara burgare med räksallad på tydligen-dont ask och nästa sekund va mobilen borta. Det enda positiva med den här grejen är att jag hade lås på den. Trist för snorungarna när dom upptäcker det.

     

    Och nu sitter jag på Anglais och använder mig av deras internet...fast jag egentligen inte har tid men jag tänker på er....i love u guys!

  •  



    När man ändå inte ska åka flak kan man lika gärna gå o träna... Fan ja kommer ihåg hur min student va. Efter skumpafrukost hämta Nico mig o vi åkte lite helikopter sen va de flak- inte för att skryta men vi hade de snyggaste flaket. Jag o fem tjejer till, sjukt lång med en designad typ grej över hela- inget billigt lakan. Sen hade ja min mottagning på Mälarprinsessan. Helt klart bästa dagen i mitt liv!! Ska se om mamma kan hitta lite bilder! Nu ska ja hem i duscha sen mottagning!

  • Pigg!

    Erika Johnson 4/6 2010 12:40

     




    Sorry attjag inte bloggat på ett tag men jag tog en liten brejk. Även om jag kan mobilblogga nu så pallar man inte ta med ALLT hela tiden...vilket jag tycker jag gör nu. Duktig tjej. Ikväll eller eftermidda ska jag på mottagning för syster pojkvän..och efter det vet man aldrig. Men ja ska nog ta det lugnt för imorgon kommer Kary och hennes boyfriend tillbax till Sverige. Kary brukade dejta Bingo förrut och de va så vi träffades. Hon e helt underbar! Och de min nya jacka oxå!

  • Trött

    Erika Johnson 2/6 2010 20:47

     


    Jacka hemma. Han såg lite trött ut...

  •  


     

Besökarnas kommentarer

  • hej. jag har pluggat den nu i vår. det var sådär om jag ska vara ärlig.
    du lär dig inget som du inte skulle kunna läsa dig till i en bok hemma.
    det är klart att man lär sig mycket, men det var inte så bra som jag trodde det skulle vara.
    det som var bra var studiebesöken.
    vi var tio st som gick kursen och alla var ganska överrens om att den inte riktigt fyllde upp våra förväntningar.
    jag skulle nog rekomendera att gå typ Sköna Hems kurser istället.
    hoppas inte jag tog död på din entusiasm här nu bara... sorry isåfall! :)
    ha det gött!
    Anna om  Vad ska jag plugga?
  • Jag vill gå med dig :) My om  Vad ska jag plugga?
  • sjukt fina titties!! om  Skvaller! Men inga namn. Okej.
  • okej..dita...kinda min gudinna. oh snap.awesomeness overload! jessica om  Carolina!? There so many of em...
  • coolt som fan!

    kolla min blogg btw: http://shebeen.tumblr.com
    Anja om  Carolina!? There so many of em...
  • för att va så smal tar man något på K som alla andra på stureplan,,,,,, om  Pappa jag vill ha en ..svenne!
  • du är sjukt snygg jman om  Inte min dag i bilder
  • Du och din syrra "Hurtigrutten" tar verkligen priset på allt... Utan er vore inte Stockholm lika roligt...
    Hoppas man ser i St.Tropez i år igen där ni flashar allt för alla för att få någonstans att bo, fick fina bilder förra året och hoppas på fler i år!
    SS om  Pappa jag vill ha en ..svenne!

I kommentarer på Nyheter24 är du själv ansvarig för vad du skriver. Läs mer i vår policy om kommentarer!