Min mörkaste hemlighet
Denna vecka blottade jag mitt innersta väsen för eleverna på skolan och delade med mig av min mörkaste hemlighet.
Jag berättade för dem att jag absolut älskar Americas Funniest Home Videos.
Jag vet att det är humorvärldens bottenskrap och att man kan anklaga teveprogrammet för att vara både fördummande och brutalt men jag har nog en fäbless för pappor som får basebollar i skrevet och katter som fastnar i fläktar för jag skrattar så mycket att jag måste pausa för att andas. Detta, gott folk, är min pretentions största skamfläck.
Hursomhelst visade jag kidsen ett avsnitt och när de hoppade i stolarna av skratt förstod jag hur mycket jag och mina tolvåringar har gemensamt.
Mina fina, fina, skadeglada tolvåringar.
Kommentera här
Känsla: Avbryt
Besökarnas kommentarer
I kommentarsfältet har kommentatorn juridiskt ansvar för sina inlägg. Läs mer i vår policy om kommentarer!
Nyheter24 ansvarar inte för innehållet i kommentarerna.
Besökarnas kommentarer
- hahahaha - det kan väl aldrig funka? har du hunnit prova? min helg i ett äggskal
- Jag har just slösat bort 13 minuter av mitt liv med att försöka komma på vad jag ska skriva som svar i det tomma kommentar fältet. Nåt som skulle kunna visa dig, men även dina läsare hur mycket jag tycker om dig. Men jag ger upp nu. Tills nästa gång. Ps. Mange är med i The ultimate fighter uttagningarna. apropå det där med långdistansförhållande
- Grattis Simone, jag läser följerdin blogg noga och den är jätterolig. dagen före den stora dagen
- Simone Gula Mineral Saft dagen före den stora dagen
- Åhhhhhhh - grattis dagen före den stora dagen
- Håller tummarna - alla fyra ... mitt känslokalla lår och jag
- Alltså kineser! konsten att vara blasé
I kommentarer på Nyheter24 är du själv ansvarig för vad du skriver. Läs mer i vår policy om kommentarer!