Fundraisingfest för långfilmen Rött - Filmsnack
Du kan alltid läsa vad som står på våra forum, men om du vill skriva måste du logga in eller bli medlem.
Fundraisingfest för långfilmen Rött
linusius  17/8 2012 | Stäng |
Hej,

För att samla in pengar till efterproduktionen av långfilmen Rött kommer en Fundraisingfest att äga rum på Yaki-Da, Göteborg, fredagen den 24 augusti 2012.

Vi tror starkt på den film vi gjort och känner att den förtjänar att ses av så många som möjligt.

Info om filmen:
Rött, skapad med en minimal budget, utspelar sig i ett bostadsområde någonstans i Sverige där vi får följa en grupp människor som existerar, men inte än lärt sig att leva. Fyra historier vävs samman i berättelser om kärlek, sex, lögner och ROCK N´ ROLL!

Info om eventet:
Kostnaden ligger på 150 kronor och i priset ingår inträde, mingel samt smakprov från filmen, presenterat av Rötts regissör Marcus Carlsson. Förutom Marcus Carlsson så kommer även filmens skådespelarensemble att närvara.

Mer om eventet:
http://www.facebook.com/events/154961547972873/

Pengarna sätts in på:
http://www.fundedbyme.com/projects/2012/07/rott-en-lan
gfilm-som-behover-din-hjalp/

Teaser till filmen hittar du här:
http://vimeo.com/41690022
Entertainity AB © 2000-2012 Om Filmtipset Kontakt Medhjälpare Länkar Hjälp Regler & Villkor
annons
annons
clock
Svensk titel (T)
Originaltitel (O)
Regissör (R)
Manus (M)
Skådespelare (S)
Land (L)
År (Å)


Avancerad sök