Var det bara jag som gillade lacket som kom till den ljusa Caviar manicure från Ciaté?
Lacket heter Strawberry milkshake och är riktigt härligt ljusrosa! Det täcker bra och blir jätteglansigt och fint även utan topplack!
Kostar 99kr HÄR
/I adore this pink nailpolish from Ciaté! Covers well and is very glossy even without top coat!
Ciaté Strawberry milkshake 99SEK HERE

Beautiful shade! ♥
Supersnyggt!
Jag tyckte också det såg superfint ut, blev sugen på att köpa!
Vad är dina must have/kan inte leva utan/varjedags skönhets produkter?
Nä de är jätte fiiiiint
Ser nästan ätbart ut =)
underbart!
Hej Linda.
Vi trodde aldrig i vår vildaste fantasi att detta skulle kunna hända men det gjorde det. Dagen före midsommar skulle septitanken som står i källaren tömmas av ett företag (då vi inte hat kommunalt avlopp), men något blev fel med bilen och innehållet i tanken(avföringsvatten) gick åt fel håll, alltså upp via toan in i huset. Toaletten blev “sprejmålad”, det rann ut i kök, hall och läckte ner genom golvet till källaren. Mer exakt hur det spridit sig vet vi inte ännu, de har börjat rivningsarbetet idag. Självklart stod allt mitt smink i badrummet och jag var tvungen att kasta allt i soporna. Alla skuggor, puder, penslar(make up store och mac) mm. På midsommarafton åkte jag in och köpte det absolut nödvändigaste ( en skugga till midsommar, foundation, lose powder, mascara, primer och kickspenslar)
Nu får jag alltså börja om helt från början och det var smink för mycket pengar som fick kaseras, men min fråga är. Kan du ge mig tips på vilka penslar jag ska satsa på? Jag köpte kickspenslar så länge för de inte hade mac som jag hade innan, Men så börja jag fundera på om man ska ha annat.
Sedan sitter vi i en taskig sitts med försäkringsbolaget till företaget som orsakade skadan då de vill göra minsta möjliga. så huvudet är helt upp och ner, en studen gråter man, nästa stund skrattar man för att sedan försöka tänka positivt. Skulle du kunna skiva några “bra/måsten” produkter jag kan köpa nu. Jag önska jag hade en lista som jag bara kunde ta med mig och handla (om inte försäkringsbolaget vill “förstöra för mig där också genom att ersätta minsta möjliga också då. De inte ens ville betala nya täcken och kuddar för 650:- då de gamla luktade och klockan var 18,30 på kvällen när de sa att det gick att tvätta, därmed behövde vi inte köpa nya. Vi var tvugna att be tre gånger och förklara att vi inte kan tvätta dem eftersom vi inte har tillgång till en torktumlare eller något annat att torka täckena med).
Tacksam för allt
Mvh
Angelica
Blev lite konstiga formuleringar ibland, men hoppas du förtsår:D
Hejsan!
Har läst att det kommit gel lack för hemmabruk. Vet du nåt om detta eller skulle du vilja testa och skriva om detta?
Tack för en inspirerande blogg!
Kram
Ser superfint ut! Har verkligen letat den perfekta ljusrosa nyansen men inte hittat!
Jättefint lack!
Snyggt absolut! Kul i typ tre sekunder. Mitt tips är att duscha, sminka sig, klä på sig o göra ALLT klart inför fest etc och sedan fixa naglarna. Sov sedan med handskar om du är för trött för att ta bort lacket när du kommer hem. Ta sedan bort det direkt!
Jag hade små pärlor överallt! I hela sängen, bh:n, golven etc. Som sagt snyggt, men det gjorde mig totalt vansinnig.