Fick ett mail om en ny “superprodukt” som ska reducera celluliter till 47% på 9 minuter..
Efter sex veckor ska de ha reducerats med 72% (med individuella resultat)
Krämen är gjord på organiskt odlade ingredienser.
Nästan alla kvinnor har celluliter och de uppkommer när slaggprodukter samlas, försvagas och inaktiverar våra fettceller.
Gropigheten ökar också i samband med stamcellsproduktionen i huden som minskar när man blir äldre.
Denna krämen ska återuppbygga stamcellerna och både minska gropighet och strama upp huden.
Krämen är parabenfri
Adonia legtone 895kr/90ml HÄR
tror ni på detta?
Jag ska prova den och berätta vad jag tycker om den!
/I’m gonna try a new creme for cellulites that will reduce the cellulites with 47% at 9 minutes and 72% after 6 weeks
Do you believe in this?
I’m gonna try it and give my review!


Tror absolut inte på sådant där.
Ser fram emot att se ditt omdöme på produkten! Är väl precis som Mari väldigt skeptisk till sådana typer av krämer men det skulle ju vara helt underbart om de fungerade!
Jag har börjat träna vissa övningar flera gånger i veckan för att försöka få bukt med mina gropar så jag hoppas de börjar minska snart..
Vad är det för övningar du gör Emelie?
Det här blir verkligen spännande! Har aldrig hört talas om den innan. Frågan är ju om resultatet är långsiktigt!
Annars skulle en tjockis som mig behöva det
/Tjockisen
Det kommer inte funka, man måste röra på sig och dricka mycket vatten och äta bra om celliluterna ska gå bort, jag har inga iaf
Dom säger ju att inte ens det fungerar :/ dock går ju utvecklingen ständigt framåt.. man vet ju aldrig! Man kan ju hoppas
Låter för bra för att vara sant!
Åh ska bli himla spännande och se resultatet och höra vad du tycker.
Jag gör övningar, motionerar och lever ett hyfsat sunt liv, men jag har redan fått celluliter och de vill inte försvinna.
Väntar med spänning på uppföljningen
Kommer definitivt inte att fungera.
På fotona så ser man ju att dom försöker manipulera. Visst, inte med photoshop, men det är mer skugga på “efter bilderna”, så då ser det mindre ut förstås.
Slöseri med pengar, var nöjd med hur du ser ut istället
Åh vad man skulle vilja hoppas att det fungerar men jag måste nog instämma med de andra att förmodligen bara är slöseri med pengar. Ska bli intressant att se vad du tycker i alla fall
tror inte direkt på sånt där men om det hade fungerat så hade det ju varit helt fantastiskt! ska bli kul med recension!
Tjejer, jag köpte det här serumet för en vecka sen, och inom 10 minuter så såg jag ett riktigt bra resultat!
Jag använder den här dagligen och rekommenderar den för alla mina vänner.Perfekt till stranden=)
Har du ens några celluliter som är värt att testa på?
Det har jag Maria
Åh, nu blev jag uppspelt. Har kollat efter krämer för celluliter, men har inte vågat testa själv (för tänk om det är bortkastade pengar..?). Meddela resultatet sen (om det fungerar kommer jag ju bli ännu mer uppspelt), haha! (:
Är du kunnig på ingredienser och bryr dig om vad produkter innehåller? Isf, får du mer än gärna ge tips om bra produkter. Märken jag kommit över än så länge är lush.se, naturligtvis.se och Garant.
Om du är intresserad av skönhetsprodukter med bra innehåll ska du kolla in några naturliga skönhetsbloggar. Det finns massor och alla har tips i överflöd! Några tips är http://www.naturligtsnygg.se, http://puriosoty.peachydivas.com, http://juneabstracts.blogg.se (inte helt naturlig men tipsar om många bra, rena produkter). Kolla även länklistorna på dessa bloggar för massa, massa mer härlig läsning!
Har svårt att tro att man kan göra något åt strukturen på fettcellerna med en kräm eller spray ( är hudterapeut och alltid skeptisk
)
Men funkar det lär dom bli rika
Varför inte bara acceptera att man har celluliter?! Eftersom alla har dem, och alla ser dem ändå?
Interesting…
Hade lätt testat om det inte kostade så mycket
Jaa berätta! Skeptisk men hade räddat min värld om det faktiskt fungerade
Åh HOPPAS att den funkar! Isåfalll kommer jag inte tveka att köpa den. Har inte så mycket celluliter men de jag har STÖR mig något så fruktansvärt
Om man googlar namnet på krämen så kommer det upp en video där en tjej demonstrerar den. Och där verkade den faktiskt göra vad den lovar! Och eftersom det var filmat med vanlig kamera är det mkt svårare att manipulera
Skulle kännas lite mer pålitligt om de började med att visa samma ben på före och efter-bilderna..
Åh! Det ska bli spännande att se vad du tycker. Vore ju underbart om det fungerade
KRAM
det finns inget i världen som tar bort celluliter! om dem väl är framme så kommer dem aldrig gå bort. därimot så kan celluliterna ”masseras upp” så att dem groparna försvinner för en liten stund men dem kommer tillbaka igen.
Problemet med många såna krämer är ju att de fyller ut “groparna” och “rynkorna” med vätska, iaf vad jag har läst. Så man blir helt klart slätare, men det går ut jättesnabbt och lätt och man kan se lite “svullen” ut… Fast jag vet inte, ser fram emot att läsa recensionen
Fast stamceller är ju celler som ännu inte hunnit “bestämma sig” vilka slags celler det ska bli. Låter konstigt om det är det som dom menar för stamceller är typ superceller som kan göra under om man kan tillsätta dem på olika sätt i kroppen. Såna celler behöver knappast någon hjälp. Det bedrivs mycket kontroversiell forskning på dem atm.
FUNGERADE DENNA?? *nyfiken*
FUNGERADE DENNA? *nyfiken*
Ser fram emot betyget!
Ett under om den skulle hjälpa!
Snälla berätta om det fungerade, vill verkligen veta!!!
Hur har det gått tjejen? Fungerade krämen? Jag är snart 23 år och börjat få celluliter
Äter jättenyttig mat och tränar minst 3 ggr i veckan.
Har försökt leta info om behandlingar. Hittade faktiskt en bra sida som skrivit om behandlingar som har effekt på celluliter. Här har är den:
http://www.plastikoperationer.net/behandling-bort-celluliter för er som undrar!
Har provat andra krämer/serum men ingenting har fungerat. Så jag tror behandling är det enda alternativet. Funderar på LPG…