Igår var jag hos bästa Louise på Great Lengths och tog ut löshåret. Har ändå haft det i sju månader nu och det har varit, om inte som finast, sista tiden! Sjuukt bra hår måste jag säga.. Går att locka, platta, färga, tona.. jag har behandlat det precis som mitt eget hår.
Dock var det sjukt skönt att få ut det och se att håret växt som ogräs också :)
Håret var inte alls lika slitet som jag trodde det skulle vara och det kändes otroligt bra, ganska slitet i topparna efter sju månader utan klippning bara. Men det är inte så konstigt.

Jag satte i nytt hår igår också, med samma metod som sist: Multisonic, med platta fästen som knappt känns alls. och istället för 40cm testade vi 50cm (120 Slingor) för att få ett lååångt hår med lite mer bohem-look!

Vill ni göra som jag, sitta modell för Great lengths och få förbannat bra löshår till reducerat pris kan ni kontakta info@greatlenghts.com för att sätta upp er på deras modell-lista! det finns en plats nu redan på måndag. Där får ni även prisförslag på olika längder och mängd hår (jag kan tyvärr inte allt i huvet :) )

Efterbilder kommer när jag fixat håret lite :)

/Took out my extensions yesterday and put on some new ones. you will get pictures later
I really love Great Lengths and  had my old exensions in for seven months!
This time we did a longer boheme-look with 50cm instead of 40cm.

The pictures are after we took out the extensions, my natural length :)