Var inne på jobbet igår och hämtade lite grejer när chefen sa att det hade kommit ett nytt läppstift.
“Redwood” hette det sa han.. Jag tyckte inte att det lät så spännande, men när jag såg det så blev jag kär!
köpte det på en gång såklart!
“Redwood” har en kall, rosa nudeton som verkligen har fattats i MUS sortiment, så detta stift är en fullträff! Perfekt för alla er som inte vågar er på trenden med “Vin-läppar”
Spår en lysande framtid för detta läppstift, så lägg Redwood på minnet och kika på det i er närmaste MUS-butik om ni gillar nude-looken.
ca175kr på Make up store
/My boss showed me this new lipstick “Redwood” yesterday and I fell in love at once.
It’s exactly what Make up store have been missing: A pale, cold pink color.
Think this is gonna be really popular this autumn/winter!

I love that color
Hej linda hur lär man sig gå i höga klackar med platå?
Ser supersnyggt ut! Precis den ljusrosa nyans man ständigt är på jakt efter men aldrig lyckas hitta
Hej Linda! Jag tävlar i discodans och där använder vi ganska mycket smink på tävlingar. Jag har dock grymt svårt att komma på hur man enkelt och snabbt gör en snygg sminkning med svart och vit ögonskugga plus rosa/korallfärgat glitter. Det känns som att det är så svårt att framhäva glittret någonstans runt ögat där det ser bra ut. Hoppas du kan hjälpa mig med detta! Kram:)
Fint!!
Vad gör du när du får finnar? Några supertips? Har konstig hy, ena veckan kan jag ha helt problemfri men sen helt plötsligt brakar helvetet lös!
Tack:)
frozen pink
delicate and perfect for a day I like it :}
super fint ! var jobbar du någonstans ?
Kind like snob mac???
Jag och min kompis läser din blogg och blev jättenyfikna på dethär läppstiftet så redan idag var vi ner på stan och testade det och båda blev kära direkt så vi köpte oss ett varsitt