Nya deltagarna i "Ung och bortskämd" värre än någonsin
De nya deltagarna i "Ung och bortskämd" shoppar och curlas av sina föräldrar. 2012-08-08 16:12
Chantale Niczko, 20, är en av åtta nya deltagare i SVT:s succéserie "Ung och bortskämd" som börjar sändas den 28 augusti.
– Mamma sa att det var något för mig. Hon hade rätt. Jag var bortskämd, men först förnekade jag det, säger hon till Expressen.
Serien går ut på att ungdomarna lämnar sina curlande föräldrar och istället får lära sig att ta ta hand om sig själva. Förra säsongen fick serien miljonpublik. I år kommer mer plats att ges åt föräldrarna.
– Ofta finns det en anledning till att föräldrar överkompenserar, säger programledaren Dooreen Månsson, 38, till Expressen.
Chantel Niczko har främst blivit curlad ekonomiskt.
– Jag shoppar för minst 10 000 kronor i månaden. Jag har kläder från Alexander Wang, Ralph Lauren, Gucci - ja, alla möjliga, säger hon till Expressen.























Nyheter24 ansvarar inte för innehållet i kommentarerna!