Nyheter24

lör 25 maj 2013

TIPSA OSS!
Travolta i sexskandal
3 bilder
 
  • John Travolta

    Would you give a guy a foot massage?

    Foto: Stella Pictures
  • John Travolta

    John Travolta i klassikern Pulp Fiction.

    Foto: Stella Pictures
  • John Travolta

    John Travolta.

    Foto: Stella Pictures

Travoltas dröm: spela in sextejp med älskaren



Nu träder John Travoltas hemlige älskare fram och berättar om hur John Travolta försökte få honom att gå med på Travoltas sexfantasi: spela in ett sextejp.

John Travolta använde sitt kändisstatus för att manipulera och utpressa sin tidigare älskare att spela in ett sextejp, avslöjar National Enquirer.  

– Han ville spela in när vi hade sex, men jag sade nej, säger Gotterba i en exklusiv intervju med National Enquirer. 

Doug Gotterba är mannen som hade ett sex år långt förhållande med Travolta, samtidigt som han var John Travoltas privata pilot.  

Gotterba berättar vidare att ämnet kom upp när de två låg i Travoltas sovrum och tittade på en pornografisk film. 

John Travolta och Doug Gotterba möttes 1981 och inledde snabbt en affär, men Doug kände det alltid som att Travolta kontrollerade deras relation, skriver Radaronline.com. 

– Om han inte fick som han ville så gjorde han så att jag fick känna av det. Så snart han fick som han ville så behandlades jag som en kunglighet. Han använde sig av sitt kändisskap för att manipulera mig och få som han ville, berättar Doug för National Enquirer, via Radaronline.com.  


"John gillar bara killar"

Redan år 2010 skrev Nyheter24 om hur skådespelaren John Travolta bedragit sin hustru Kelly Preston i flera år – med andra män.  

– John har bedragit Kelly i flera år. När detaljerna kommer upp till ytan så kommer han få Tiger Woods att framstå som en pojkscout, säger Robert Randolph som år 2010 utkom med sina memoarer "You’ll Never Spa in This Town Again"

Enligt Robert Randolphs uppgifter till National Enquirer har John Travolta varit en del av Hollywoods "hemliga bögspa-kultur". 

På sexträffarna, som äger rum på spasalonger i Hollywood, ska John ha haft sex med flera olika män. 

– Jag träffade John 1998 och hans äktenskap med Kelly är bara en bluff, för John gillar bara killar. Han har haft sex med killar bakom Kellys rygg hur länge som helst. Han stötte på mig några gånger, men jag nobbade alltid. Men det fanns alltid någon kille som ville ha sex med honom. John är en otrogen hund, det har varit så fel, för hans fru verkar vara en så gullig kvinna, säger Robert Randolph. 

 Robert Randolph fick genomgå ett lögndetektortest i och med intervjun med National Enquirer, skev Celebitchy  då.  

– Johns hemliga bögliv är en av Hollywoods sämst bevarade hemligheter. Han spanar in killar hela tiden och verkar inte bry sig ett dugg om vem som ser honom. Jag såg honom med hans älskare och han kunde inte få nog, säger Robert Randolph till tidningen. 


Raggade upp hunkservitör framför sin fru 

År 2011 briserade ännu en skandal för Travolta. Då var han på middag på en restaurang i Kalifornien, och där inträffade något väldigt udda. 

John Travolta började nämligen ohämnat flörta med den unga manliga servitören – framför ögonen på sin generade hustru. 

Enligt ett ögonvittne så pratade John länge med den mörke 20-årige servitören, och John fick reda på att han hade skådespelardrömar. 

Travolta frågade vilka typ av filmer han gjorde, om han hade någon agent och sedan ska han ha fyrat av ett miljondollarleende och frågat om servitörens nummer med tillägget att "jag kanske kan hjälpa dig". 

Travoltas hustru Kelly ska ha varit otroligt generad och stirrat ner i menyn under hela tiden som Johns flörtattack ägde rum. 

Vettskrämd så bytte serviötren nummer med Travolta, som i sin tur lovade att höra av sig. 

– Servitören sa att det verkligen störde honom att Kelly inte tittade upp på honom en enda gång, säger en källa till National Enquirer, via Celebitchy.

John Travolta


Andra har också läst

 
 
/plugin/comments/4017/4017?ESI=1&url=noje/hollywood/724595-john-travoltas-sextejp-fantasi&admin_view=0&size=2&mobile=0&
KOMMENTARER
Nyheter24 ansvarar inte för innehållet i kommentarerna!




6 bilder
 
  •  Babbejävel, instagram,  Kattmördare, Paulina Danielsson, Paow

    Bloggerskan Paow hänger ut den misstänkte kattmördaren - och står fast vid sina ord.

Bloggprofilen Paow hänger ut kattmördare: "Dö äckliga babbe"

UPPDATERAT. Bloggerskan Paulina "Paow" Danielsson är i blåsväder igen. Nu har hon hängt ut den misstänkte kattmördaren i Göteborg - och skriver att hon vill att han ska dö.
– Jag tycker inte att han är värd att leva, och inte hans familj heller, säger hon till Nyheter24.
  • UPPDATERAT. Bloggerskan Paulina "Paow" Danielsson är i blåsväder igen. Nu har hon hängt ut den misstänkte kattmördaren i Göteborg - och skriver att hon vill att han ska dö.
    – Jag tycker inte att han är värd att leva, och inte hans familj heller, säger hon till Nyheter24.
    fredag 17/5 14:07

Söndagsintervjuer

  • Champagne, Elsa Billgren, Vintage, Brudklänningar, Shopping

    Elsa Billgren, champagne och vintageklänningar. Precis som det ska va.

Elsa Billgren: Jag behöver inte provocera

Hennes blogg är som en dröm, med klänningar i tyll och champagne som flödar i takt med jazzmusik. – Jag är glad, härlig och bär klänning jämt, jag tror det kan uppfattas som alldeles för klämkäckt för vissa, säger Elsa Billgren till Nyheter24.

  • Intervju, Dessie, Bloggare, Nyheter24, Svenska Storbloggare 2013, Desire Nilsson

    Desirée Nilsson, 18, innan hon gasar iväg.

Dessie: Jag vill flytta till Kina och ha två barn

Hon tycker att marijuana borde finnas på recept, kan gråta på beställning, är flygrädd men tokig i snabba bilar. Nyheter24 sätter sig bakom ratten med storbloggerskan Desirée Nilsson, 18.

  • Storbloggare, Paow, Paulina Danielsson

    BILDSPEL. Paulina Danielsson och en tatuering.

Paow: Vissa hatar mig och tycker jag är trashig

Storbloggerskan Paulina Danielsson är ständigt rastlös. Samtidigt som 19-åringen nu känner sig redo att skaffa barn, vill hon resa jorden runt men gillar också att festa på Stockholms inneställen fyra dagar i veckan. Så länge hon bloggar om det kan hon göra vad hon vill. "Paow" blir först ut i Nyheter24:s serie om storbloggare i Sverige.

  • Melodifestivalen, Intervju, Anton Ewald

    Anton Ewald har siktet inställt på Malmö.

Ewald: "Tjejerna kollar mer på mina läppar"

Anton Ewald, 19, har vunnit flest hjärtan på Instagram av finaldeltagarna med drygt 97 000 följare. Låten ”Begging” är mest spelad på Spotify under finalveckan. "Att få åka till Malmö hade varit otroligt stort", säger han.

8 bilder
 
  • bilder, Nyheter24, Intervju, Fredrik Etoall, Fotograf,  Kelly Cutrone

    Bläddra för att se Fredriks bilder.

”Kameran är min penisförlängare”

De senaste 16 åren har fotografen Fredrik Etoall dedikerat sitt liv åt att ta bilder, vilka har publicerats i bland annat Interview och Playboy. Världskända profiler har stått framför hans lins. För några dagar sedan blev han uppringd av Kelly Cutrone, känd från Americas Next Top Model. För Therese Kjellson berättar Etoall vad samtalet handlade om.

  • Intervju, Nyheter24, Pappa,  Paula, Hugo Rosas, Gravid,  Player, Barn, Blogg

    För Nyheter24 berättar Hugo om att han påverkas av en skvallerblogg och varför han skulle kunna lägga ner bloggen nu.

Hugo Rosas: "Folk kallar mig för en dryg player"

Nyheter24:s Emma Malmlöf har träffat Hugo Rosas och pratat om varför han kallas player och dryg. Hur han tog tag i sitt liv och om att han ska bli pappa. – Nu är jag inte bloggare, jag kan lägga ner bloggen i morgon.

4 bilder
 
  • Odd Spångberg, Isabella Löwengrip

    Odd Spångberg har fått kliva fram i rampljuset efter att han blev tillsammans med Blondinbella.

Odd: "Vi hanterar Blondinbellas ADHD bra"

Odd Spångberg är mer än Blondinbellas pojkvän. Nyheter24 har träffat den mångsidige 24-åringen och pratat om "Bellas" ADHD, frieriet, juckande hundar och varför det var omöjligt för honom att dejta Kissies kompis.

  • Spring för livet, Sara Varga

    Nyheter24 har pratat med Sara Varga.

"Killar skriver och säger att de inte berättat för någon annan"

SÖNDAGSINTERVJU. Nyheter24:s Mimmi Lexander har träffat Sara Varga och snackat likheten mellan barn som kräks och Sturelansklubbar samt vad hennes uppmärksammade Melodifestivallåt egentligen betyder. Just nu är hon aktuell med nya boken "Min inre röst" och skivan "Ett år av tystnad."

Puma Swede: "Skulle det inte vara jag skulle det vara någon annan"

SÖNDAGSINTERVJUN. Nyheter24:s Andreas Granfors träffade Sveriges största porrstjärna Puma Swede för att snacka om feminism, en bransch styrd av kvinnor, att bajsa i ett badkar för 15 000 kronor och om att inte förväxla kärlek med sex.

Daniel Paris: "Jag skulle aldrig vara med i något trashprogram"

SÖNDAGSINTERVJU. Nyheter24:s Emma Malmlöf snackar med Daniel Paris om falskheten i bloggvärlden, att tröttna på att vara bortskämd och att faktiskt kunna sålla bland jobberbjudanden. Trots att man kickade igång kändisskapet med en realityshow.

5 bilder
 
  • molly sanden, Eric Saade, SVT, Marie Serneholt, Loreen, Måns Zelmerlöw, Melodifestivalen, Allsång på Skansen

    Måns Zelmerlöw skulle aldrig göra en Saade och kalla sig Sveriges enda riktiga popartist.

"Blev tagen av polisen när jag urinerade offentligt"

Måns Zelmerlöw skrattar gärna åt Eric Saades storhetsvansinne – och ryktet om att han har en knullägenhet. Dessutom berättar allsångsledaren om när han blev tagen av marockansk polis och om den påstådda flickvännen.