Rasmus Gozzi är mest känd för sin Epadunk och konceptet "Fröken Snusk". Det senaste året har han varit särskilt omtalad på grund av hans infekterade konflikt med Felicia Eriksson, tidigare "Fröken Snusk". Felicia Eriksson som länge har varit i rollen, blev under 2025 utbytt.
Nya "Fröken Snusk" är fortfarande igång men det är ingen hemlighet att "Fröken Snusk" enligt siffror och reaktioner blev mindre populär efter att Felicia avslutade kontraktet med Gozzi. Nu har Felicia gått vidare och fortsätter karriären på egen hand, men avslutet mellan Gozzi och Felicia var inte helt konfliktfritt.
Felicias karriär går i dag bättre än någonsin, som vinnare i årets Melodifestival kommer hon att representera Sverige i årets Eurovision Song Contest. Efter Felicias vinst meddelade Gozzi till Aftonbladet att han är stolt över henne. Men han meddelade också att han själv inte har haft någon kontakt med Felicia efter vinsten.

Rasmus Gozzi blir nekad av influencerduon
Influencertjejerna Tilda Törnqvist och Isa Östling driver tillsammans podden "Spärra in Isa & Tilda" . Där får följarna komma närmare influencerduon, deras podd släpps i videoformat på Spotify. Gäster har även bjudits in. I det senaste avsnittet av podden pratar duon om Felicia och då kommer även Rasmus Gozzi på tal.
– Han skrev till mig på DM och frågade om han fick vara med i podden, säger Isa och fortsätter:
– "Vill ni ha en gäst till er nya podd?", jag svarade inte.
Tilda frågar då varför han ville gästa deras podd.
– Ingen aning, varför trodde han att det var på kartan att han skulle få gästa vår podd.
De fortsätter med att säga att de älskar och supportar Felicia.
– Byeee Gozzi and you´re not coming here to speak gossip, säger Isa.
Där ser man! Varför tror du att Gozzi ville gästa podden?

.jpg)


