Paradise Hotel brukar präglas av fester, drama och bråk. Och bland de starka känslorna på hotellet så händer det även att det uppstår lite romantik,
Anna Pankova och Kristian Täljeblad träffades och blev ett par under inspelningarna av Paradise Hotel 2017, och är i dag gifta. Amanda Fransson och Isac Ericsson fann varandra under PH-säsongen 2024, och lever fortfarande som sambos. Säsong 18 av Paradise Hotel är inget undantag när det kommer till kärlekskänslor, utan amors pilar verkar nämligen ha träffat några av 2026 års deltagare också.

Tindra Atsiz och Mika Svensson hade en romans i Paradise Hotel 2026
Tindra Atsiz och Mika Svensson fann snabbt varandra under inspelningen av Paradise Hotel 2026. Redan från start uppstod en stark attraktion mellan de två deltagarna och de utvecklade snabbt en nära relation inne på hotellet, där känslorna växte i takt med spelet.

Men hur ser egentligen relationen ut i dag, efter att ha lämnat Mexiko och kommit hem till Sverige? Det berättade Tindra Atsiz för Nyheter24 i samband med en pressträff, kort innan premiären.
Fattade du tycke för någon inne i huset?
– Jag blev ju helt besatt av Mika Svensson. Jag blev så kär i honom.
Hur ser er relation ut i dag?
– Efter programmet så det var bara en PH-bubbla. Jag tycker inte att han faller mig i smaken. Han är en god vän till mig, men ingen mer än så.
Vad är du mest nervös inför att det ska visas på tv?
– Alltså egentligen ingenting, men det är såklart när jag och Mika har sex. Om jag stönar typ. Men pappa är muslim så jag tror inte att han vet om det här.




