Dagens tankenöt:
Charlotte Perellis son Adrians klass är och hälsar på hemma hos honom och pappa Anders förklarar att man går och hälsar på hemma hos alla i klassen vilket fungerar eftersom alla barn bor ganska lika så det var inga problem med denna turné hemma hos alla. Lite märkligt dock att båda föräldrarna stannar hemma och bjuder på fika och sen visar upp det på Instagram. Är alla barnens föräldrar införstådda med det tror ni och tror ni även att alla dessa barn har föräldrar som kan stanna hemma för ett klassbesök?
Frågan är bara hur de gjorde med kronprinsessan Estelle?
Hon gick ju på samma skola som Adrian tidigare – har nu bytt skola – men man kan ju undra hur var det när de hade denna hemma hos turnén hos henne?
Satt pappa Daniel och bjöd ungarna på prinsesstårta på slottet eller fick de på sin höjd klättra på grindarna till Haga Slott?
