Jag förstår att ni måste ha en massa frågor om detta yrkesval som avslöjats i mitt kommentarsfält idag och ni är sannerligen inte ensamma om det.
Även jag har luckor som behöver fyllas i men eftersom ingen av dessa tre VÄL insatta personer som kommenterat här ovan har velat svara på dem så tänker jag att vi kanske kan avhandla det här tillsammans? Vad säger ni?
Vet du svaret, så bara upp med en hand!
Behöver man skatta på inrimmade pengar eller kan det här klassas mer som en hobbyaktivitet? Får man använda friskvårdstimmen till det?
Vad är det egentligen för tjänst jag erbjuder?
Jag har letat med ljus och lykta på alla dessa porrsidor där denna information ska ha spridit sig som en löpeld men jag har tyvärr gått SÅ bet.
Är det jag som ska bli ”rimmad” eller ska jag utföra ”rimningen” på någon annan?
Får man göra momsavdrag för glidmedel? Gillar jag ens glidmedel eller är jag mer av en ”köra torrt-typ av tjej”?
Jag har googlat mig trött idag på jakt efter svar men det enda jag kommit fram till är att rimming verkar förekomma betydligt oftare ute i vårt samhälle än jag kunnat tro.
Jag trodde en rimstuga var synonymt med glögg och pepparkakor, men little did I know! Till nästa jul tänker jag ta alla mina julklappar och besöka så många rimstugor som jag bara kan.
Här finns det pengar att tjäna!
Jag tänker att i December så har väl de flesta tagit det stora julbadet så man slipper kånkelbär mellan tänderna eller vad tror ni?
För den som fortfarande inte riktigt vet vad det är jag pratar om så kommer här en enkel demonstration av och med Tjocka Hetsätarkatten som nu ÄNTLIGEN kan ge sig själv ett rimjob utan att kaggen är i vägen.
Klassas rimjobs som veganskt förresten?
Jag blev lite osäker… Taskigt att anta liksom….
Tack för att ni deltagit i denna lilla lektion tillsammans med CamCam och THK.
Hoppas ni hängde med och tog anteckningar för det kan eventuellt komma ett läxförhör på det här sedan.
”De mest otippade ställena att hitta eller få ett rimjob på”.
Det borde kunna bli en kurs på högskolan på minst 5 poäng.
Ni kan kalla mig Magister CamCam och ja, jag tar mutor!
