Vad är det nu för äckligt Pontus Rasmusson har på gång?


Pontus Rasmusson, den enda influencern jag känner till som fått sina kanaler nedstängda på YouTube för att ha brutit mot deras policy om sexualisering av barn, har nyligen postat följande inlägg på Instagram:

Man brukar ju få presenter på sin födelsedag men jag gillar att ge… Därför har jag ordnat så ni får 50% RABATT PÅ ALLT i shoppen med koden: FÖDELSEDAG.
Bonus: Beställer ni före 00:00 så hittar ni någon speciellt i paletet som jag rört vid.??

Men jag tänker inte säga vad det är – utan det får ni se själva.?

Eftersom Pontus Rasmusson verkar ha världshistoriens sämsta omdöme, i kombination med sin fascination för unga tjejer, skulle jag starkt rekommendera alla som beställt från honom att bränna sitt paket. Pontus Rasmusson har tidigare sålt stringtrosor med sitt ansikte på, och om det finns risk för att något paket innehåller ett par nyligen hanterade sådana, borde det betraktas som en sanitär olägenhet snarare än en bonus.
Så, om olyckan redan varit framme och någon faktiskt beställt från shoppen, dra igång en försenad majbrasa för att bli av med paketet. Annars kan du använda tång och kassera innehållet i närmsta soptunna.

Varning på stan alltså!

70 kommentarer

Kommentarerna är omodererade så du står själv för vad du skriver så håll dig på mattan!

    Ew..

      Camilla du måste såklart beställa ett eller några stycken för allas vår behållning!

      Förslagsvis under falskt/lånat namn, ifall han känner igen ditt. Det vore också kul att veta om typ Tindra Johansson och Molly Molander får samma sak i sitt paket som Jörgen Pettersson eller Lillemor Yilmas.

      Obs; glöm i så fall inte att ha plasthandskar, munskydd, skyddsglasögon och klorin tillhands.

        100 %! Du ska väl jobba med granskande journalistik? Precis som du har beställt Ani, Caia och Molimenti bör du beställa Pontus R!

          Huuuuu! Men ni har rätt, det borde jag.

        Usch, beställ inte av honom! Inte en krona ska gå till honom i något syfte alls

    ???

    Vad kostar detta fantastiska paket, då?

      Din värdighet

        50% av den just nu!

          Som hittat!

    ” som jag har rört vid” …???

      Ändå gulligt på något vis att han tror att han höjer värdet genom att ha rört vid något. Som att det är en handduk med Michael Jacksons svett på eller nåt. Fast något random som Pontus har tallat på.

        *Ollat.

        I övrigt inga liknelser med MJ… eller…?!

      Man undrar verkligen hur de står till. Hör han inte hur obehagligt det låter?

    Man undrar på riktigt var det gick fel. Är det medfött eller uppväxtmiljön ?

      Kanske bägge

    Vad är det för allvarligt fel på den killen? ???

      På nyheterna att vi har sämst skolmiljö i europa. Inga ställer krav på eleverna.

        Han är 26, så det är liiiiiite långsökt att skylla på skolan.

        Tyvärr sant. Vi lärare sräller krav men många lyssnar inte. Skolan är en katastrof.

    Reklamen har ökats på ännu mer än reklamfilmen man ser med Anni-frid Lyngstad – det går ju inte att öppna kommentarerna utan att mötas av ytterligare reklam – någon snäll person som vet ngn gratis app för att slippa skiten??
    Och när jag ändå är igång – var d ngn annan som inte kunde komma in på BV i förmiddags?
    Tack för mig!

      Ja, det blev någon error när jag försökte.

    Blir genuint bekymrad över vad som gått snett i hans uppväxt… De största förövarna brukar väl ha en ganska störd bakgrund.

    En kille i blandas dokumentär satte huvudet på spiken någonstans i programmet när han pratade om hur Pontus växt upp som enda barnet av guld som aldrig gjort något fel enligt mamma och pappa. Ingen gränsdragning eller någon form av inlärd vett och hyfs nånstans. Då blir det så här. In och lyssna den som inte gjort redan ?

      Blenda… autocorrect ?

    Om du läser här Pontus. Här kommer några gratis PR tips.

    1. Gå under jorden ettag, ditt varumärke har du kört i botten. Du är den enda som inte förstått det?

    2. Efter minst ett år i TOTAL tystnad, lansera något nytt. Fortsätt inte med samma desperata, märkliga, obehagliga skräp. Om du nu mååååste va på sociala medier, starta en nischad kanal om nått, nyheter, golf, renovering, mat osv. Eller starta ett vanligt företag, öppna en butik, gör merch åt andra influencers, gör epa musik, klipp videos åt andra eller UTBILDA DIG till nått

    3. Om du inte klarar detta, flytta till Phuket eller kanske Pataya. Du skulle säkert trivas där

      Råd nr 3, handlar det om barnprostitutionen i Thailand? Som en rekommendation till någon med pedofildrag?

        Jätte konstigt råd på nr 3? Varför skulle barnen eller kvinnorna i Pataya eller Phuket vilja ha dit Pontus och låta honom trivas där? Är dom på något sätt mindre värda än oss svenskar och förtjänar att behöva ta över Pontus?

          Eller hur?! Så länge han inte tallar på svenska tjejer så fine.

          Är du på riktigt att du tänker att jag menade så?

          Var skrev jag att jag tycker Pontus inte får vara i Sverige å är en fara för Svenska folket å borde bo i ett annat land å utnyttja folk där ist?

          Ska vi va helt allvarliga tycker jag såklart Pontus borde sitta i fängelse men lagstiftningen håller ju tyvärr inte med om den saken. Tror heller inte han skulle vilja våga eller trivas utomlands. Han verkar ju väldigt isolerad tillsammans med sina föräldrar i en liten håla och hålla hårt i sitt isolerade liv där han inte behöver handskas med människor utifrån. Det jag skrev var ett skämt. Det han skulle behöva på riktigt är ett straff, en utbildning, nytt umgänge å tid ifrån sina föräldrar, kanske familjehem för vuxna och en psykolog

            Du får ursäkta min tröghet vad exakt var skämtet och vad var det roliga med det?

              Ser nu att du svarat här nedan redan, så nEvEr MiNd.

        Jag menade såklart att där hänger massa utstötta konstiga typer som av massa olika skäl ”flyr” Sverige. Där kan han finns folk han har nått gemensamt med. Givetvis ett skämt.

        Och till dig längre ner, jag heter såklart inte BoGösta, är såklart heller inte en man, inte heller en gammal person. Puss

          Jag tror att ditt skämt var lite väl långsökt då, även med din förklaring så ser jag inte det roliga eller det logiska. Pontus kommer förhoppningsvis aldrig att resa, eller lämna hemmets fyra väggar för alla barns fysiska säkerhet.

      Väldigt mycket BoGösta-culture att ha Phuket och Pattaya top of mind ????

    Men Plutten…

    Jag skulle önska att jag kunde säga att du skulle prata med mamma eller pappa, men vad säger du om Patrik Sjöberg? Han skulle kanske kunna ge dig några råd.

    Såg på twitter att han för några dagar sedan la ut en bild på sig själv i studentmössa som om han precis har tagit studenten. Verkar som att han fortfarande försöker framställa det som att han är född 2005, när han i själva verket är född 1998. Usch.

      Han är riktigt läbbig.

    Känner bara obehag när jag ser honom. Han har försökt att sälja ut sin merch i flera år.ingen unge vill gå omkring med en rygga som har en stor bild på honom. Om det skulle finnas något barn som vill köpa något, hoppas att det finns en vuxen som sätter stopp för det. Allt är så tragiskt runt honom han försöker att få det ska se ut som att han reser med någon, som förra sommaren, det visade sig att det var hans mamma. Inget fel med det om det inte var så att han fortfarande bor hemma och gör bara saker med sina föräldrar. Är det bara jag som tycker att klippen han lägger ut nu, ser ut som att han har filmat allt med hjälp av en Green screen.

    Han är närmare 30 än 20. Fascinerande.

    Får upp videor om honom på tiktok ibland och kan klicka mig vidare och scrolla länge. Inte för att jag gillar honom, utan för att jag finner det så…”fascinerande” hur han inte förstår vad han håller på med.
    I början läste jag inte ens inläggen om honom här, men ju mer han dykt upp desto mer har jag också tagit del av alla vidrigheter han sysslar med. Jag kan inte heller förstå hur han INTE förstår att det inte är ett friskt beteende av honom.

    Gå en utbildning, bara ingen som leder till arbete med barn!

    ”Jag gillar att ge…”
    Vet han inte att precis ALLA fattar sexanspelningen? Eller är det vad han vet och vill chocka med? Båda alternativen på svar är lika sjuka.

      Har han ens gett…??

    Varför är det bara två inlägg idag?

      Men herregud kan du låta Camilla vara? Gör något annat än häng här och gnäll

        Haha ? dags att gå och sova för dig kanske

        Va? Det är första gången jag frågar!
        Jag trodde kanske att någon visste varför… jag tycker du ska tagga ner lite.

      Jag undrar varför instagramkontot har blivit privat..?

        Ett litet experiment bara… 😉

        För att hon bara har drygt 58.000 följare på Instagram med enligt insta så hade hon nått ut till 183.000 konton på insta häromdagen.

        Antar att hon försöker locka fler att följa henne och inte bara titta in ibland

          Typ så… se vilka som kommer välja att följa. Jag har inte så bra koll på vilka som redan följer mig…
          Och det är 58 500!!!!!!!!!!

            Ok ?

            Men nää jag vågar ju inte följa dig för är rädd att bli blockad av book…

              Haha vågar inte heller. Redan blivit blockad på ett konto av den anledningen, vad jag tror, kan inte komma på något annat ?

              Hahahahahaha same ?

    Sorry för ot men domen mot KZ och musiken hon spelar kommer denna vecka. @cam

      Den där typen av OT är MEEEEEEEEER än välkommet här!

        Ok, hojtar till i kommentar under kommande inlägg när jag ser domen om du inte redan sett. Såg att de yrkade rättegångskostnaderna från ABBA var högre än deras skadeståndsyrkande.

          Gärna! Vilken tingsrätt är det, vet du?

    Camilla kan du inte göra ett inlägg om Amilia Stapelfelt som kandidersde till Europaparlamentet för Folklistan. Hon fick totalt 318 röster, och ska man grovt räkna med att hon (Folklistan) hade behövt komma över 4%-spärren så hade hon behövt ca 170 000 röster.

    Haha förlåt men kan inte riktigt se sambandet mellan att vara peddo och att ha reflexväst, vad är det jag missar? ?

    Hur gick det för Pontus mamma förresten? Hon fick ju cancer.

    Det är exakt såhär många pedofiler börjar, ja. Det är inte vid en viss ålder över 50 som någon utvecklar pedofili, det är en dragning dom har sedan ung ålder. Det finns 16 åriga pedofiler, 60 åriga, 26 åriga etc etc och vissa ser ut som en helt vanlig människa med ett jobb, familj, villa och hund.

    Jag fattar att din kommentar var mestadels ironisk men det är just den synen många har på en pedofil och tänker att man SER på någons utseende att dom är det. Jag är väl dramatisk nu men det är så j-vla viktigt att lära våra barn att det inte är någons utseende som är alarmerande, det är handlingen.

      Du har så rätt, jag skrev med mycket ironi och impulsivt för jag tänker alltid på Dumpen när jag ser Rasmus. Min förövare var 40 år när han började ge sig på mig, och jag var bara 9 år. Jag vet ju att jag var inte hans första offer. Inte hans sista heller. Pedofiler kan förstöra generationer med barn om de inte stoppas.

      Källa på att han är pedofili?

    Usch, mår illa av innehållet i det här inlägget.

    Vad står 1/5 -24 ♥️ för på hans Instagram? Har han flickvän?

      Det hoppas jag inte…

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *