Samarbete med Linas Matkasse.

linas111

På samma vis som Nordea och Cetaphil verkar kränga samarbeten på löpande band så dyker det upp till aktör i mixen nämligen Linas matkasse.

Jag har sett inlägg som det på mängder av bloggar, bland annat hos Paula, Magdalena Graaf och nu senast hos Tyra.
Genom en enkel googling fick jag fram att de i nuläget kör en riktigt offensiv bloggkampanj. 21 400 träffar i runda slängar. Självklart betyder inte det att så många bloggar har samarbeten med Linas matkasse men det ger ändå en hyfsad indikation.

Jag har själv fått samma erbjudande av Lina Matkasse via mail. Inte till den här bloggen men till andra ”projekt” jag ligger bakom och tänkte dela med mig av hur det kan se ut när vi blir kontaktade av företag.

Vad tycker ni om upplägget och mailet?

linas11
linas1

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *