Anna ”Stolledano” Book:
Äntligen, äntligen, ÄNTLIGEN kommer vi få svaret på alla de frågor som uppstått sedan Arga Snickaren var hemma hos Boken och mer eller mindre förstörde hela hennes hem! Det har – enligt otaliga sändningar på Periscope – ha varit en process som hon inte kunnat tala om men nu äntligen verkar hon vara redo att ta bladet från munnen.
Efter ett och ett halvt år efter tv-inspelningen så har Boken fortfarande inte ett fullt fungerande kök, och hennes sociala liv har blivit lidande så till den milda grad att jag förstår att hon inte gör annat än hänger på Periscope med alla kids.
Hon behöver tvätta sofföverdraget flera gånger per år och matbordet har behövt bytas ut flera gånger.
Nu vet ju inte jag vad Anna Book och hennes man gör på det där matbordet men att det skulle behövt bytas ut flera gånger under de 18 månader de haft det kan väl knappast vara Arga Snickarens fel?
Men alltså – är ni lika peppade som jag är?
Jag tänker så här..
Vi möts här på bloggen med ett glas vin, nypoppade popcorn och så kör vi en livechatt bland kommentarerna till ett inlägg tillägnat Boken herself medan vi kollar på programmet?
Vad tror ni om det?
Försten som kan meddela sändningstid och dag vinner en dejt med THK!
Tack för tips, Felle och ni andra!
