Bingo Rimer och Leonardo DiCaprio

Bildkälla: Bingo Rimér Instagram

Julia Franzén har tydligen festat med Leonardo DiCaprio vid tre olika tillfällen i St Tropez och ingen är stoltare än fästmannen Bingo. 
Han tar det som en stor komplimang att Leo är intresserad av hans flickvän, och att Julia, trots att Leo är en av tidernas största sexsymbol, fortfarande väljer Bingo framför honom.

Hans inställning verkar uppskattas av kommentarsfältet som låter så här, där man även lugnar honom med att Julia nog ändå är för gammal för Leo som verkar uppskatta yngre tjejer:

Vad tycker ni om någon skulle ragga på din partner?
Tar du det som en komplimang, så som Bingo resonerar, eller reagerar du mer som kvinnorna i det här klippet? Det kommer Tiktok där all action utspelar sig i en av rulltrapporna i Las Vegas, som leder till de gångbroar som tar människor fram och tillbaka över Las Vegas huvudgata ”The Strip”.

 

https://www.instagram.com/p/CvHhNd3MviKr3IFRvSx6LlUnoIZXpUOVCudjtw0/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

91 kommentarer

Kommentarerna är omodererade så du står själv för vad du skriver så håll dig på mattan!

    ” Den här sidan är tyvärr inte tillgänglig.”

      Han har ett privat konto. Det är därför jag har med en skärmdump på Bingos text.

        En genuin undran. Om det är stängt, är det inte för att man ändå vill hålla det så?

        Jag är förvisso ingen influencer, men har låst konto. Vill inte att nån skärmdumpar saker o lägger ut då. Visst han har X antal tusen fler följare, men ändå.

          Han har bara stängt för att få nya följare, inte för att han på något sätt vill vara privat. Han älskar uppmärksamhet mer än kanske någon annan i Sverige skulle jag tro.

    men Tönt VM

    Läste inte inlägget så noga, men visst ser bilden photoshoppad ut, har Bingo klippt in Julia i bilden?

      Ja det är en inklippt bild. Orginalet på henne är från när hon står med Bingo på Kristallen förra året.

    Detta är ju extremt pinsamt. Finns inte en chans att Leo raggat på henne. Han är känd för att gilla yngre kvinnor, inte 40-åringar. Dessutom har han mest dejtat classy supermodeller, inte Slitz-brudar som består av 72% silikon. De måste ha fylledrömt Detta scenario.

      40? Hon är 33.

        Jaha? Oväntat. Men kvittar om hon är 30 eller 60 för någon som bara dejtar kvinnor under 25-27. 😉

          Nu var du riktigt snäll som antog att han dejtade någon över den mogna åldern 25 ?

          Du förstår inte att allt är ett skämt?

        Han är ökänd för att dumpa sina supermodeller när de fyller 25.

          Och för att föredra manliga ”vänner”…

            Berätta!

              Lucas H*as. Den enda som är vid hans sida inofficiellt år efter år. Mina gay-vänner och jag sprang på gayklubbar runt om i Europa i vår ungdom och såg bl.a. L.H. och L.D. i Barcelona och London. Samma med Jodie Foster, Kristen Stewart och Gillian Anderson innan de kom ut. Rätt många som inte är ute men som officiellt är ”hetero”. Många går också på medlemsklubbar i London (har sett ”hetero”kändisar” där med sina enkönade partners, när jag genom åren har varit på middagar där med pappa). Jag höll på att skriva skicka DM, men det går ju inte här.

                Är det ok att skvallra om sånt här, tycker du?

                  Måste man ha tillstånd från motalpolisen först, eller?

                  Ju fler skenheliga kändisar som avslöjas, desto bättre.

          Det är då deras kontrakt löper ut.

      julia blir ju bara mer och mer lik christer lindarw ? det var någon som sa det och sen dess kan jag inte sluta tänka på det när jag ser henne ?

        Leo skulle aldrig ragga på Julia, hon är så långt ifrån hans typ man kan komma. Han gillar slanka, unga toppmodeller, Julia ser (förlåt förlåt) ut som en f.d man…

        Och förlåt men sen NÄR innebär att befinna sig på samma fest att någon raggar på en, eller vill ha en? Så om jag varit på samma fest som bingo och han var trevlig, vill han ha mig då? PINSAMMA MÄNNISKOR

          Haha vad sorglig du är som känner att du måste komma och påstå att hon ser ut som en f.d man, uppenbart menat som en förolämpning. Hon ser lika mycket ut som en kvinna som alla andra kvinnor. Undrar varför tanken på att Julia får uppmärksamhet av Leo var så jobbig för dig?

            Men det är ju självvalt utseende, en särskild stil, som gör att hon ser ut så. Det är inte hennes egna utseende jag menar, tror hon är hur fin som helst MEN med de gigantiska läpparna, fransar upp till ögonbrynen, stek panna, ofantligt mycket smink, sillisar, stilettoklackar och platinablont löshår så skriker det ju drag show om det.

            Kanske var fel att säga f.d man… menade nog mer man utklädd till kvinna, Im sorry.

            Oavsett inget som jag tror att Leonardo DiCaprio skulle ragga på, så hela storyn som Bingo försöker skapa är skrattretande.

              Det är ju ett skämt. Andas människa.

          Oskön kommentar!

        Jag tycker Julia mer liknar en ung Gunilla Persson! And now I can’t unsee it… ?

      Är inte Leo gay? Alla unga tjejer och oförmågan att comitta sig är väl bara ett enda stort lösskägg?

    Känns som att alla festar med Leo i LA… Vet åtminstone två st bekanta tjejer i min närhet som gjort det och har hört om många andra också. Han verkar vara den mest gubbsjuka personen ever som festar med unga tjejer konstant. Hade inte känt mig speciell om han bjöd med en på fest.

      Josephine Qvist har berättat om att hon var på hen hemmafest hos Leo. Vet ej om den storytimen finns kvar på hennes youtubekanal, men kolla där för den som är intresserad.

        ”Festat med” i det här fallet innebär att Leo är där med typ några killar, sitter i ett hörn och det flockas tjejer runt som typ vill prata med/ta bild men de hålls på armlängds avstånd.. sen skickar Leo fram en av sina boys som HÄMTAR tjejen han är sugen på, det här är allmänt känt och finns flera vittnesmål om att det är så han jobbar.

        Har extremt svårt att tro att han sitter i djupa samtal med en tjej vars CV säger Robinson deltagare och programledare Love Island Sverige. Leo dejtar enbart unga, up and coming supermodeller eller döttrar till kändisar. Förlåt men jag är Leo-expert (och han vill inte ha mig heller.)

          Det är så sorgligt haha, jag älskar Leo och börjar bli fed up och vill inte riktig inse att han är gubbsjuk 🙁 önska han bara kunde gifta sig med kate winsley o va lycklig i alla sina dagar ahhaha

            Vem säger att han är hetro??

              ?️

            nej jag vill hellre att han ska göra en clooney och hitta en sofistikerad, högutbildad kvinna som är utanför rampljuset, få barn & leva happily ever after!

          Jag vet hur det går till på Leos hemmafester. Det är just därför jag skrev att hon var på en hemmafest hos honom och inte att hon har festat med honom. De andades samma luft den kvällen men utbytte inga ord med varandra.

            Ja där är ju mest prostituerade och droger.. Inte fräscht alls.

    De gör en höna av en fjäder, eller? Allt för lite extra uppmärksamhet. Att de har varit på samma fest/i samma rum betyder inte att de har haft någon personlig interaktion. Snarare skulle man väl i så fall hålla det för sig själv, om man verkligen fick kontakt med DiCaprio. Att blåsa ut det i tidningarna är nog ett ganska säkert sätt att inte vara intressant för DiCaprio – snacka om att visa att man är wannabe och bara intresserad av att sola sig i glansen!

      Tror också på detta! Julia är snygg och plastig om man gillar sånt, men hon rör sig också som ett kylskåp, troligen inte jätteintressant för en filmstjärna som kan ”få vem han vill”. Julia verkar inte ha sin ring på sig dessutom, är allt bara för att få ökat engagemang på sociala medier eller? Känns ju… sunt.

    Har han uttryckligen sagt att han är intresserad av henne. Han kanske bara tycker hon är kul att hänga med, viss skillnad. Sen undrar jag över B och J konstiga förhållande också..

      Benojerry? ??

        Ja, man har hört om deras glassiga lustar 🙂

        Bimbo och Jätten?

      Han har inte sagt att hon är kul att hänga med heller, de hänger inte, inte så att Leo hänger med Julia för att de varit på samma fest/nattklubb bland hundratals andra liksom. Bingo driver, eller så vill han få folk att tro så men nej det är vridet det han skriver. Håller med om att det är ett märkligt förhållande de har, Bingo är stolt över Julia, och de får mer fame ihop samt en realityserie…

    Jag har ett par gånger varit med om att en expedit i butik och en frisör öppet raggat på min man trots att jag står precis vid sidan av. Tycker det är sjukt oprofessionellt och inte ett dugg kul. Samtidigt såklart kul för min man att vara så uppskattad, det unnar jag honom 😀

      Förstår verkligen din reaktion, Anonym / 09:29
      I det här ligger ett objektifierande som gör mig äcklad. Som om de beundrar dina skor och struntar i om de är bekväma eller på annat sätt ”värt besväret”. Yta yta yta… så barnsligt…

    Bingo har ett stort bekräftelsebehov i allt han gör och säger. Jag tror inte ett dugg på att Leo har stött på Julia. Han har en viss typ och Julia är definitivt inte hans typ. Hon ser ju ut som en Barabara-docka i jämförelse med hans tidigare inhyrda flickvänner. De som har koll vet att Leos riktiga kärlek är Lukas Haas.

      Berätta mer! Aldrig hört om denna Lukas? 🙂

        Googla!

          Ja, googla är en bra början. Det finns mycket smaskigt om dem på reddit.

            Eller datalounge

      Haha ja det verkar så. En kommentar i någon tråd jag läste var; ”Leo would rather be seen as a creepy playboy than gay”.

        Japp! Det är ju synd men sanningen är att Leos karriär hade sett annorlunda ut om han var öppen homosexuell.

        https://www.insider.com/kate-winslet-gay-actors-fear-of-coming-out-hollywood-2021-4

    ”Tänk om Leo tyckt att min tjej såg ut som en säck potatis (…) så hade man ju blivit så ledsen.”

    Jag är singel sedan hundra år tillbaka, så jag undrar genuint om det är viktigt för de flesta att även andra tycker att ens partner är attraktiv?

      För människor som ständigt söker bekräftelse är det nog det. Kunde inte bry mig mindre om vad andra tycker om min man.

      En trygg partner som är säker i sig själv bryr sig naturligtvis om hur attraktiv andra tycker att partnern är!

      Jag prioriterar till 100% att jag trivs med min partner, mest i ”samlivet” och trivsel, men till viss del också utseende såklart. Att andra tycker sin partner är snygg känns ju nice, men är ingenting värt om man inte trivs ihop 🙂 Har mött många snygga män men insett att vi inte skulle trivas ihop, så det är liksom ingen idé då.

    Jullan hade lämnat Bingo direkt om Leonardo velat ha henne. Pengarna och kändisstatusen styr henne och därför väljer hon Leonardo.

      ?

      Dagen vi ser Leo gå runt med Robinson-jullan på armen är dagen grisar flyger.

    Utan att formulera mig för ”elakt”, så är nog inte Julia Leos typ… Han tenderar att falla för väldigt unga, naturligt vackra, smala modeller. Som är hälften av hans egen ålder. Julia är absolut lång, men har ett väldigt plastigt och onaturligt utseende som mer är Bingos typ (som man kunnat se genom åren). Mer ”playboy” och ”WT”.
    Tror inte Leo går igång på löshår, naglar lika långa som fingrarna, brun utan sol, platinablonderat och sniglar till mun. Inte av vad jag sett.
    Okej jag var elak nu.

      Ja vem behöver män till att upprätthålla skönhetsideal när vi kvinnor är såhär duktiga på att gå på varandras utseende? Och innan någon ”men jag tycker inte hon är snygg” okej, vi har alla olika smak och preferenser det betyder inte att man måste trycka ner de som inte passar in i det. Och det gäller även om personen inte är speciellt sympatisk, då kan man kritisera det istället.

        Det provocerande är ju att Julia försöker skryta på ett pinsamt sätt om att ”Leo vill ha henne” när varje kotte och hans moster fattar att så inte är fallet. Har man följt Leo det minsta ser man en extremt tydlig typ och Julias utseende faller så långt ifrån det som det går. Antagligen ville bara hans hanger on friends ha lite silikonbrudar på festen för det är kul att titta på.

          Ja jag sa aldrig att de var härliga personer? De verkar båda rätt skrytiga och omogna. Och det jag reagerade på var inte att någon sa ”hon är inte hans typ”, för det är inte i sig elakt, ingen är allas typ utan hur hennes utseende beskrevs.

          Tycker det är mer Bingo som skryter, Julia har nog egentligen inte sagt att Leo raggat på henne eller vill ha henne utan det är det Bingo som får det att låta som, och Hänt fast till dem hade hon nog bara sagt att ”Leo verkar gilla svenska tjejer” och ja genom att säga så så ger hon ju sken av att han skulle ha raggat på henne så det var nog hennes tanke med att säga så. Tror inte heller Julia är Leos typ men en annan tjej i hennes sällskap var otroligt vacker och säkert någon som skulle kunna få Leo. Bingo är så stolt över Jullan fast jag tror egentligen att han tycker det är snopet att hon hellre hänger på franska rivieran än umgås med honom om de nu är så kära. Tycker det är ett lite märkligt förhållande.

        Nu handlade det ju just om Leo och Julia… ingen annan. Och det är ganska tydligt vad Leo haft för smak genom åren. Catwalkmodeller under 25 år
        med naturlig look och stort namn.
        Jag säger inte att hans smak är ”rätt” eller den bästa. Konstaterar bara fakta. Han är gubbsjuk.
        Uppenbarligen är hon Bingos typ. Och nej alla kan inte vara allas typ.
        Julias typ är någon med mycket pengar! Så där hade nog Leo vunnit ☺️.

          Ingen har argumenterat emot att han har preferenser för en viss typ av kvinnor och det får han ha. Det var hur du beskrev Julias utseende jag vände mig emot. Så himla trött på kvinnor som kritiserar andra kvinnors utseende. Vem behöver män som trycker ner kvinnor när vi är så som du är mot Julia så fort vi inte tycker någon är 100% gillningsbar?

            Då får du kritisera det. Jag presenterade bara fakta. Sen om du tycker att långa naglar, blonderat hår eller läppar stora som sniglar är snyggt, är ju det upp till dig? 🙂

              Det enda du presenterat är dina åsikter som är färgad av dålig självkänsla och bitterhet. Ingen som mår bra i sig själv har något behov av att försöka trycka ner någon på det sättet du försöker göra.

    När Julia pratar engelska med alla fulla tjejer i bilen… samtidigt som hon åmar sig framför kameran.

    Bilden är photoshoppad.
    Varför har Bingo sånt behov av att ljuga hela tiden? att fejka saker? är det för att få uppmärksamhet för att han egentligen är så totalt ointressant? eller är det för att han har ett behov av att berätta för folk att han tycker Julia är så otroligt snygg?

      Jag tror bilden och montaget är menat som ett skämt. ?

    Dagens största höna av en fjäder. I Cannes/St.Tropez festar Leo och andra A-listare. Det är ett välkänt fenomen att speciella agenturer hyr in eller bjuder in tjejer av viss karaktär. Att stå vid ett bord några meter ifrån gör inte det till att Leo raggar på allt som rör sig. Vad jag vet är killen extremt picky med ålder och högsta modellstatus (ej glamourmodeller) men han uppskattar ett hov av blonda brudar runt bordet på semestern

      Exakt, ”yachting”

    Var någonstans finns det info att Leo har raggat på henne?
    Julia har varit på samma plats/fest/klubb och det enda hon har sagt är att det verkar som att han gillar svenska tjejer. Jahaja ett praktexempel på att göra en höna av en fjäder.

      Hon har träffat på honom tidigare år oxå inte bara i år. Om de pratat el inte är oklart. Samma fester ja

        Inte träffat, de har möjligtvis varit på samma fest/tillställning/nattklubb och hon har sett honom.

    Tolkar detta som ett påhitt! Osmakligt!

    ”Spännande” att frågeställningen handlade om hur en själv resonerar kring att någon raggar på ens partner, men att alla kommentarer handlar om att Leonardo minsann INTE kan ha raggat på Julia. Precis som att folk är bästisar med Leonardo och vet vad han har för preferenser, även när kameror inte ser.

    On topic: tycker det är en väldigt sund inställning Bingo har och är något jag själv försöker efterleva. Fungerar bra så länge man är trygg med sin partner, men det finns ju tyvärr de rötäggen där man märker att det lite subtilt besvaras och då bör man (enligt mitt tycke) inte längre vara särskilt stolt.

    Sund inställning och ett härligt sätt att se på saken om den som raggar inte är medveten som personens relationsstatus. En person som raggar på någons partner även med vetskapen om att denne inte är singel tyckar jag bara är oerhört respektlös. På samma sätt tycker jag att det är oerhört respektlöst mot sin partner att inte sätta ned foten ordentligt om man blir uppraggad.

      *tycker

    Bingo har ett ohyggligt bekräftelsebehov. Lyssna när han pratar med sina grabbar… tycker synd om dem att alltid filmas. Igår var lillgrabben inte alls sugen på att vara med på film vid maten. ”Visst är det supergott Ringo, visst är det bästa burgarna Rambo, kan du filma mig när jag går ut”….

    Mr Jullan är inte själv inbjuden till de där fina salongerna, hon är där pga att hon jobbar som eskort. Det är sanningen! Samma sanning som att hon o Mrs Bongo var ett par under hela Bachelorette – så satans osmakligt o ovärdigt. Pengarna ska in spelar ingen roll hur???

    Varför har Universal och Polar Music stämt henne?

    Märklig inställning. Blir han glad när någon försöker sno hans bil också? ”Så kul att någon mer gillar min fina bil”

      Säg att du ser kvinnor som objekt som män kan äga utan att säga att du ser kvinnor som objekt som män kan äga.

    Fast. Att ha festat ihop är inte lika med ragg. Vad vet vi om vad som sades och gjordes under festerna. Hon kan ju bara varit där och festat och så var han också där. Eller har hon bilder på att de umgås, en selfie med Leo hade väl varit prio när man är en offentlig person och visar upp hela sitt liv.

    Löjligt inlägg av Bingo, visst det är väl kanske skämtsamt menat men att han vill få folk att tro att Leo raggat på Julia fast så är det ju Inte utan de har varit på samma fester/nattklubbar bara. Julia har själv bara sagt på sin story att han varit på samma ställen inte att de träffats eller att han raggat så Bingo vet inte huruvida Leo tycker hans tjej är snygg eller någon han vill hänga med, nej, och Hänt förstorar upp det för klick. Tror inte alls att Bingo är helt okej med att hans fästmö hellre hänger på franska rivieran (utan förlovningsring?) och festar runt än är med honom men han måste ju låtsas det..de får ju kändisskap och reality genom varandra så. Dagen efter förlovningen så åkte hon ju ner till rivieran, och fick det att låta som att hon var på filmfestivalen men det var hon inte, märkligt att hellre vilja vara där då. Pinsamt klipp när hon och tjejerna sitter packade i bilen och Julia säger baby till chauffören och pillar på hans bröst, hjälp alltså, det för tankarna till ett annat klipp och att Julia där fram är typ boss över dem i baksätet typ…

    Minns hur taskig Bingo var mot Katrin, han kallade bland annat henne för ful…

    Ful enligt Bingo – när en kvinna inte har Barbie-kropp och är blond.

    Tycker att Bingo objektifierar Julia, uppfattar inte alls det han skriver om Julia som gulligt eller något som hör hemma i ett jämställt förhållande.

      Barbarakropp*

    Amen snälla detta va det pinsammaste jag läst på år och dar! Guuud jag hade skämts ögonen ur mig om min kille skrivit nåt sånt här! Tom värre om det är ett skämt!

    Det är ett fotomotage!
    Såntdär skojjsigt som Bingo hittar på för att hålla sig aktuell

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *