Stenkoll?

Molly Rustas:

molly2
Alla tre är i Dubai och på den är restaurangen i ett samarbete. Men inte Molly och Hanna! Nix nej! I call bullshit like I’ve never call bullshit before!

Molly kritiseras för sin brist på reklammarkeringar på inläggen från den ack så sponsrade resan till Dubai och svarar att hon minsann har stenkoll på sitt yrke. STENKOLL!
Jag tror att Mollsan ungefär har samma stenkoll som Myggan hade i det här vevan!

Ja, man kan berömma ett företag eller liknande för att vara genuin – ungefär som jag gjorde HÄR – men är det inte lite märkligt att Molly och Hanna skulle betala själva för den här måltiden och tipsa som den för att de spontant tyckte att det var såååå bra när alla andra runt bordet (samma bord) är där genom ett samarbete? Ett samarbete de inte hymlar om det minsta.
molly

Hejsan jonna, jag har stenkoll på mitt yrke och vad mina regler och rättigheter innebär. Det enklaste är om var och en sköter sitt ? Detta är inget sponsrat inlägg, du kan vara helt lugn, jag skriver när det är det! Man kan berömma ett företag, hotell, klädmärke eller flygbolag trots att man ej får betalt för det eller att det är ett samarbete, det är att vara genuin. Glöm inte bort det! ?//Molly

Nej du, Mollsan – jag tror det är dags att plocka fram den stora, röda knappen igen!
”Hej hå, hej hå.. Mot Reklamombudsmannen vi gå…Trallallallallaaaaaa!”

knappen

Tack för tips, G!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *