Paow gör reklam för potensmedicin

Paulina ”Paow” Danielsson har tidigare berättat att hon tjänar stora summor pengar på OnlyFans, och har visat upp skärmdumpar för att backa upp påståendet. 
Min kollega Quetzala gjorde en liten granskning av Paows ekonomiska förehavanden och det visade sig att Paow nolltaxerat, alltså att hon inte rapporterat om några intäkter alls, till det svenska och norska Skatteverket. Anledningen till att Quetzala kontaktade det norska skatteverket var för att Paow pinnat sig som att hon befinner sig i Norge på Onlyfans.

Nu gör Paow reklam för olika typer av läkemedel på sitt Instagramkonto, och sist ut är ett potensmedel som heter bluepill.com, och jag kan ju inte låta bli att undra:
Går det inte så bra på Onlyfans längre? Kanske har hon ”mättat” marknaden med sitt innehåll och tvingas tjäna pengar på annat håll, eller var de påstådda siffrorna vad gäller hennes OF-intäkter påhittade på början till slut?

Tack för tips!

31 kommentarer

Kommentarerna är omodererade så du står själv för vad du skriver så håll dig på mattan!

    Eller så kan man ha två inkomstkällor

    Svara

      Exakt.
      Alla stora stjärnor inom NBA, NHL osv har olika reklam/sponsoravtal trots enorma löner från sina klubbar.

      Svara

        Haha…vilken jämförelse!??

        Svara

          Jämförelsen var att bara för man har en inkomstkälla så betyder det inte att man skaffar fler.
          Anledning till att jag använde exempelvis NBA-stjärnor är att dom tjänar 100-tal miljoner men ända gör reklam för att öka sina inkomster.

          Svara

            Men hon har ju NOLLTAXERAT, dvs ingen inkomst ??

            Svara

      Vad menar du med den kommentaren? Oavsett om man har två inkomstkällor borde de väl synas hos skatteverket?

      Svara

    Jag undrar mest hur hon investerar sina pengar om hon nu har så höga inkomster. Eller är det bara konsumtion?
    Jag följer inte henne så jag är dåligt insatt.
    Men med dom summorna hons säger att hon tjänar borde hon ju investerat i både fastigheter och verksamheter likaså värdepapper etc.
    Någon som vet?

    Målet måste väl ändå vara att kunna ha en passiv inkomst så hon slipper hålla på så här?

    Svara

      Hon verkar ju inte göra så genomtänkta val i livet, så pengarna går nog mest till kn@rk, resor, party, onödiga skönhetsingrepp och LV-hattar. Om det finns några pengar alltså.

      Svara

      Hon reser ju,shoppar och bor på hotell hela tiden plus att hon också äter, festar och konsumerar olika berusningsmedel. Klart som fan att pengarna rinner bort. Är sällan hon är hemma i Sthlm.

      Svara

    Hon är väl som alla influenser. Bara de får betalt gör de reklam för vilket skit som helst.

    Svara

    Undrar varför hon gick ut med att hon tjänar miljoner på of för det har ju visat sig inte stämma.
    Kanske var det för att dra trafik till hennes konto?

    Svara

      Hur vet vi att det inte stämmer? Om hon tar pengarna från OF svart och inte som inkomst i företag så syns ju inte inkomsten för Skatteverket. Obs vet inte hur OF fungerar gällande pengarna man får, om det rapporteras någonstans eller bara betalas ut

      Svara

        Åka på skattesmäll i framtiden

        Svara

    Du kan ju va lite granskande journalist och kolla om det finns några beslut hos skatteverket då?

    Svara

    Vilka är de senaste ingreppen hon gjort? Följer inte henne minutiöst men det verkar ju inte finnas några gränser – förutom det där med pannan…

    Svara

    Känner inte riktigt igen henne på bilden. Har hon gjort något nytt ingrepp nyligen?

    Svara

      Relativt osminkad på bilden, nog därför.

      Svara

        Ja, det har du nog rätt i. Tack!

        Svara

    Tror tyvärr att norsken producerade ganska grovt material med henne i, och nu när han inte är med i bilden längre har hon inte samma typer av material att publicera, och då sjunker intresset hos många av dom sjuka jävlarna som köpte hennes innehåll tidigare.

    Svara

    Hon erbjuder 70% rabatt på OF på sin story idag, så det kanske inte går toppenbra längre…

    Svara

    Kan ingen av Paows anhöriga ta hand om henne asså!!?

    Svara

    Hur är det med hennes katter nu för tiden? Vem tar hand om dom?

    Svara

    Tycker det ser så mysko ut att ha halsen tatuerad. Ser ut som huvet svävar för sig på något vis. Eller att man går med en sunkig polokrage.

    Svara

      Ja, det ser lite knasigt ut. Som att halsen är påklädd jämt. Jag drar verkligen lättnadens suck när jag ser alla tatueringar folk har. Skönt att jag sköt upp egna planer på tatueringar såpass länge att dom nu känns helt inaktuella.

      Svara

        Hann göra två…ångrar båda! Ja mamma du hade rätt!

        Svara

    Paow har inte barn iallafall. Som Skugge och 13 barnsmamman. Kul för dem med mamma på OF.

    Svara

      Eller hon den där blåhåriga bruden ?

      Svara

      Stackars, stackars! Kan inte ens tänka mig så hemskt för barnen. Tänk skvallret på skolan för de äldre?

      Svara

    Trodde att det var Jeffree Star ?

    Svara

    Noll chans att hon tjänat de summorna. Något är riktigt skumt med Paows intäkter.

    Svara

    Det är uppenbart att hon tjänar pengar på onlyfans men inte hur mycket och det är inte lika mycket som förut och hon nämnde att när hon var ihop med sitt ex så skatteplanerade de tillsammans men sen vet man inte nuförtiden först hamnar pengarna i OF kontot sen tar OF 20 % av pengarna sen betalas de ut till företaget och sedan vidare

    Svara

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *