Lady Dahmer vill inte lära sig att slåss med Calle Schulman.

Calle Schulman:

Mmmm ser på instagram att Calle Schulman också brinner för tjejerna. Så mycket att han och hans PT erbjuder självförsvarskurser. Om man är villig att betala 1250 spänn för spektaklet. Och bor i närheten av Birjer Jarlsgatan.
Är det nya feminismen (för män) förresten? Att tjäna pengar på kvinnors rädsla?
Om Calle verkligen menat allvar så hade ju han, med sin enorma plattform och zillioner kontakter kunnat arrangera nåt gratis istället. Tagit problemet på allvar och verkligen steppat upp. Men men. Sånt får man ju inga pengar för.
Men nu är jag ju taskig, klart killen ska ha en medalj och massa cred nu när han så duktigt (och självgott) poppar upp som gubben i lådan och erbjuder sig lösa problemet!//Lady Dahmer
Lady Dahmer är på krigsstigen och det är inte bara Joakim Lamotte som får sig en släng av sleven utan även Calle Schulman på grund av den självförsvarskurs jag skrev om igår.
Borde Calle har gjort det här pro-bono? Eller borde han erbjudit folk att swisha – de som vill – så som hon gör?
Jag har svårt att förstå den här kritiken faktiskt… så vida det inte är smygreklam. Då ska han givetvis pryglas. =)
Men jag är ärligt intresserad av en goodiebag innehållande en stickling och lite gifflar så om LD tar konceptet vidare så är jag game!!!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *