Nu är det äntligen dags för Nyheter24:s Love Island – Eftersnacket och där förra årets vinnare, Victoria Eklund och Jacob Olsson, dissekerar veckan som gått i lyxvillan på Korfu, Grekland.
I programmet pratas det om hur Therese har vuxit fram som en av huvudpersonerna i realityserien, då hon snabbt blev dissad av sin partner Anton – som var lite mer sugen på "bombnedslaget" Anna.
Victoria och Jacob tar även upp hur annorlunda denna säsongen är jämfört med när de medverkade i Love Island 2018, bland annat att deltagarna är hungrigare på kärlek än någonsin!
De tar även upp att programledaren för TV4:s program, Malin Stenbäck, är höggravid och diskuterar hejvilt om vem som kommer ersätta rollen.
Dessutom plockar Victoria och Jacob ut sina favoriter från denna säsong och vilka de tror kommer hitta kärleken inne i huset.
Snack om kärlek, drama och en massa gott skratt utlovas i premiäravsnittet av Love Island – eftersnacket!
