Nyheter24
Annons

Ciara Jansons nya poolbild: "Läker"

Publicerad: 16 juni 2025, kl. 06:00
Uppdaterad: 16 juni 2025, kl. 10:02
Ciara Janson
Ciara Janson skriver ut att hon just nu "läker". Foto: Jessica Gow / TT

Ciara Janson har publicerat en bild där hon uppdaterar följarna om hur livet går.

Vardagen ser ut att rulla på för Ciara Janson

Det var i mars 2025 som Ciara en dag publicerade ett inlägg på Instagram där hon anklagade Måns Zelmerlöw för bland annat drogmissbruk och våld i hemmet. Efter cirka ett dygn var inlägget borttaget och istället hade det bytts ut mot en bild med texten "Tystad". 

Ciara Janson
Ciara Janson. Bildkälla: Jessica Gow / TT

Efteråt har den blodiga skilsmässan varit ute för allmän beskådning och det hela mynnade ut i att Ciara nu får ta med sig barnen hem till England. 

Annons

Måns har försökt att överklaga men utan framgång. 

På sociala medier har Ciara mötts av starkt stöd, både av vanligt folk och kända profiler. En av dem har varit Camilla Läckberg som Ciara numer kallar för sin "andra familj". 

Hon har sedan skilsmässan bytt namn på Instagram från Ciara Zelmerlöw till "IamCiara" vilket är en milstolpe för henne då hon försökt byta namn på Instagram under lång tid. 

Under veckan la hon upp ännu ett steg på vägen där hon skrev "Idag handlade allt om läkning".

Ciara skrev ut att hon just nu "försöker att läka". Bildkälla: iamciara/Instagram

Vi önskar henne lycka till med läkningen!

Kommentarer

Annons
Annons
Annons