Stockholm

"Jag brände Hannah Graafs hår"

. Foto: Nyheter24

Kändisfrisören Bobby Oduncu var under torsdagen en av gästerna i Bella & Tyra Show - och avslöjade riktigt smaskiga hemligheter i programmet.


Läs mer
Bobbys kändiskunder:

Bobby har klippt och stylat många kändisar, bland annat dessa:

Sting

Enrique Iglesias

Pink (styling)

Nicole Scherzinger

Nick Lachey

EMD

Systrarna Graaf

Carolina Gynning

Linda Rosing

Natacha Peyre

Kenza

Blondinbella

Anna Book

Orup

Jessica Andersson

Magnus Hedman

Chippen

Helena Seger

Bobby Oduncu är stjärnfrisören som alla vill klippa sig hos - och 34-åringen har haft riktigt stora celebriteter i sin frisörstol, bland andra Sting och Enrique Iglesias.

Bobby började arbeta som frisör för 18 år sedan och har lyckats med att skapa sig ett av de mest väletablerade namnen inom frisörbranschen i Stockholm.

Under torsdagen gästade han Bella & Tyra Show - och avslöjade en riktigt smaskig hemlighet:

– Jag har haft en oskyldig flört med Mark i Westlife. Det var tre, fyra år sedan, sa han i programmet.

Han berättade också att han älskar skönhetsidealet med superblonda och storbystade kvinnor.

– Som Victoria Silvstedt till exempel, sa Oduncu.

"Skippa det platinablonda i sommar"

Men för ett halvår sedan gick Bobbys dröm i kras. Någon eldade upp hans salong på Drottningatan 81 och allt han arbetat så hårt för gick upp i rök.

– Frågar man mig så finns det inget motiv. jag har aldrig bråkad med någon, jag har aldrig varit otrevlig, det finns inget ont i mig. Jag tror att det handlar om ren avundsjuka, sa Oduncu i programmet.

Men trots att Bobby gillar riktigt blonda hårfärger på tjejer så tycker han att man ska skippa det i sommar:

– Skippa det platinablonda i sommar. Få fram det lite mer honungsblonda i stället. Långt hår är inne nu i sommar, använd gärna löshår, säger Oduncu till Nyheter24.

34-åringen är en veteran inom branschen, men även han har begått sina misstag:

– För tolv år sedan brände jag Hannah Graafs hår. Hon hade stubb på huvudet. Jag klippte någon emellan och råkade lämna henne. Men sedan dess har hon varit en trogen kund hos mig, säger Bobby till Nyheter24.

Oduncu har redan klippt många kändisar, men det finns två megastjärnor som han mer än gärna skulle sätta saxen i:

– Madonna och David Beckham.

Senaste nytt

Viktmobbning som skadar en människa

Publicerades: 23 Apr 2012, 11:24

Se Rihannas galna kurvor i minibaddräkt

Publicerades: 18 Jan 2012, 14:09

Veckans biotopp - barnfilmerna fortsätter regera

Publicerades: 11 Nov 2011, 13:48

Vilken är världens bästa plats?

Publicerades: 28 Okt 2011, 07:39

Kelly Osbourne ger sig på Kate Middleton

Publicerades: 8 Aug 2011, 14:00

BildExtra - Victoria Silvstedts heta sommar

Publicerades: 5 Aug 2011, 07:35

Notifieringar

Slå på notifieringar för att få de senaste nyheterna från Nyheter24.

Notifieringar från din stad

Slå på notifieringar för din stad för att få de senaste Blåljus-nyheterna från Nyheter24.