Hur svårt kan det va?

Kissie:

Jag är precis likadan – varje gång jag tittat på en sminkning av exempelvis Linda Hallberg så får jag för mig att jag också kan återskapa den, lätt som en plätt.
Jag menar, hur svårt ska det behöva vara? Att gå en gedigen utbildning för att bli MUA känns ju bara som bortkastade pengar, eller hur? 😉
Skämt åsido, jag vet inte hur många gånger jag tänkt att jag ska göra en liten enkel eyeliner med vinge – för jag menar, hur svårt kan det vara – och det hela slutar med att jag få tvätta av hela ansiktet och börja om. Givetvis utan eyeliner.

Men om Kissie mot förmodan skulle misslyckas med sitt diamantansikte så för hon väl helt enkelt göra som Jenna Marbles gjorde? Täck hela ansiktet i diamanter! Det verkar aningens svårare att misslyckas med. Se bara till att ha extra mycket lim hemma bara.
Jag som är extremt beroende av lyspyl vet inte hur jag skulle hantera att ha diamanter fastlimmade på läpparna men så ska jag inte på någon Halloweenfest heller.

https://www.youtube.com/watch?v=RycMNSM8Mns

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *