Det går bara att sprätta iväg benet en viss längd innan det tar stopp

Någonting har hänt Kenza sedan hon införskaffade ”bowling/Balenciaga-gumpisar”.
Sprättbenet har tagit HELT nya proportioner!
Kenza har alltid varit bra på det där med sprättben och fått det att se relativt naturligt ut -hur naturligt ett sprättben nu kan se ut – men de senaste månaderna har hon mer sett ut som att hon stretchar än någonting annat och jag skyller på skorna.
Men två klumpiga sneakers som mest ser ut som bakpotatisar är det inte det lättaste att få till de där långa benen som är lite av en nödvändighet på sociala medier och då MÅSTE man leka med vinklar för att inte se ut som bokstaven ”L”.

Herregud, vill du vara bekväm – VAR BEKVÄM – men att tro att det ska gå att få till klackis-spiror i bakpotatisar är nog tyvärr en kamp du kommer förlora.
Och om det är viktigt så kanske ett par andra par skor från Balenciaga kan vara aktuella?
Bekväma men med lite höjd! Kommer i mängder av färger så att kompromissa ”Dagens outfit” kommer inte bli aktuellt och du kommer vara SÅ bekväm!
”Som att glida fram på moln” säger de som redan testat dem…

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *