Totalt ointresserad.

Denna vecka händer två saker jag längtat efter länge: Sista säsongen av Game of Thrones börjar sändas och jag ska på bröllop till helgen.

Jag vet inte ens vilken av dessa två händelser jag ser fram emot mest?? Haha.

Vad gäller GoT hade jag en plan om att se om allt, eller i alla fall sista säsongen innan den nya kom. Det har inte hänt. Men jag pluggade karaktärerna och friskade upp minnet igår, så jag känner mig någorlunda redo nu. Har två teorier om hur allt kommer sluta och de involverar tyvärr inte det jag vill mest, att Daenerys och Jon Snow regerar tillsammans. Jag tror att det blir Bran Stark, eller att alla dör. Valar morghulis. Vad tror ni? //Egoina

Herregud, det har pratats om jäkla Game of Thrones hela dagen och jag är lika intresserad av det som Isabella Löwengrip är av att hålla sig till sanningen.
Totalt ointresserad. Zip, nada, none!
Dock har jag inte sett lika mycket av det på sociala medier som i verkliga livet(!) men det verkar vara en jäkligt big deal.

Är ni lika hookade på Game of Thrones som Egoina?
Team CamCam eller Team Egoina? (Woooiiiiie – det var längesedan!)

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *