Vad gör potensmedlet Cialis på Löwengrip Invests sida

Vad är det egentligen som pågår här?
Det här cashade materialet från Löwengrip Invests hemsida gör mig ofantligt förvirrad.
Vad ÄR det här? 

Om jag förstått det hela rätt – vilket inte alls är säkert – så ser det ut som att Löwengrip Invests svenska sida använts för att sälja potensmedel. Originalspråket på dessa sidor i cashen är tyska och jag har enbart valt att byta språk på sidan så tar den svenska texten med en nypa salt om den låter knasigt.

Telefonnumret längst ner är samma nummer som Simon använde när han jobbade för Löwengrip Invest.


På både www.lowengrip.com och www.lowengrip.se står det att hemsidorna håller på att uppdateras, men tittar man riktig noga så ser man att sidorna skiljer sig åt en smula.

Har sidan blivit hackad? Klonad? Speglad? Eller kan det vara så att någon utomstående köpte domänen 2016, och först nu beslutat sig för att jävlas lite? Fast hur skulle det ha gått till? Båda sidor informerar ju här ovan att hemsidan för närvarande uppdateras och så skulle det väl inte se ut om någon annan ägde den? Eller? Har vederbörande kopierat utseendet av .com-sidan för extra förvirring?

För jag erkänner – jag är förvirrad.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *