Hej!
Under perioden 10-12 december märkte vi av ett ökat antal Swish-inbetalningar, och blev uppmärksammade på att du i din blogg hade uppmanat människor att skänka pengar till vår verksamhet. Ett stort tack för det!
Totalt fick vi in 7225 kr från 66 olika personer, otroligt fint! Dessa pengar kommer att göra stor skillnad för kvinnor, unga tjejer och barn som har blivit utsatta för våld.
En riktigt god jul önskar vi dig och dina läsare!
Vänligen
Evelina, Joursamordnare
Det här mailet fick jag i morse och blev varm i hela mitt annars så iskalla hjärta.
För ett tag sedan publicerade jag ett inlägg om Karlstads kvinnojour och hur de kämpar för att få pengarna att räcka till då de nästan uteslutet är beroende av donationer.
Tillsammans swischade vi 7225 kr till Karlstads kvinnojour, vilket är helt fantastiskt – särskilt med tanke på att det är tätt inpå julen och de flesta kanske har större utgifter i december än andra månader.
Så tusen, tusen tack!!!!
Missade du originalinlägget och/eller känner att du också gärna hade velat vara med och bidra så kan du så klart göra det.
Plusgiro: 712 92 -7
Du kan också skicka pengar via Swish, till nummer: 123 149 81 46
Du har möjlighet att rikta ditt bidrag, om du t.ex vill att det specifikt ska användas till barnen.
Donationsinformationen kommer från Karlstads Kvinnojours hemsida.
