Det händer på Instagram

Frida Jonsvens klänning var SÅ snygg på Jenny Alversjö under Elle-galan och nu dyker den upp igen, den här gången på Alice Stenlöf och är precis lika snygg den här gången också.

Ensam! Träna ensam alla dagar i veckan. Jag blir mest irriterad om någon försöker prata med mig på gymmet, men tack och lov så skrämmer mitt ”resting bitch face”  iväg de flesta eventuella pratkvarnar.

Drömmer du om att se ut som en äkta influenser så finns nu starter kittet att köpa på Instagram. Ingen kommer märka någon skillnad på dessa produkter jämfört med de äkta. Nix pix.
Är du intresserad av det stora influencers-paketet så ingår det även ett par solglasögon från ”Gucc-berry” att pryda ditt ansikte med. 

Det nya Instagramgreppet?

Hade jag inte vetat bättre så hade jag trott att det här var en bild på mig i skidbacken. Det är så här jag visualiserar mig själv när jag kommer som en kanonkula ner för Lille Skuttbacken med snö i hela urringningen.
Helt klart en fartvänlig outfit.

Laila Bagge flyttar bloggen till Amelia. Hepp.

”Tunis” goes ”Tubis”.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *