Bingo Rimérs något avslappnande inställning till pedofiler

För er som kanske inte följer Bingo Rimér på Instagram så kan jag meddela att han publicerat en spegelbild på sig själv där man nääästa ser hela härligheten.
Detta gjorde han i protest efter att Instagram tagit ner en av hans sommarbilder på de nakna barnen.
Bingo verkar inte ha så några som helst problem med ifall pedofiler använder hans bild på nakna barn för sexuell njutning

Så här skriver Bingo i sitt inlägg: (Jag har klippt ut den del som handlar om detta)

Jag bryr mig inte om någon kåt gumma eller gubbe sparar den här bilden på mig och fantiserar om att smörja in mina tighta skinkor med ekologiskt smör och havssalt.
Jag bryr mig inte heller om bilder på våra barn hamnar i någon dator hos någon skev enstöring i tyskland.
// Bingo Rimér

En minsta sagt avslappnad attityd, måste jag säga…
Men hur kan man INTE ha problem med att det eventuellt sitter en pedofil och runkar med ens barnbild i handen som inspiration?!
Den oskyldiga sommarbilden som nu riskerar att skickas kors och tvärs över världen, till andra pedofiler som kanske behöver lite nya barnbilder att runka till?
Detta är alltså Bingo okej med?
Men HUUUUR!?

Är ni lika chill vad gäller pedofiler som Bingo är?
Jag hoppas verkligen att jag missat något och att Bingo så klart inte är mer än okej med att hans bilder på de nakna bröderna kan komma att användas av pedofiler.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *