Blev så arg på B för att han typ existerade och rusade ut ur lägenheten och gick ett hårt varv omkring stadsdelen. Han och bebisen gick ut och köpte blommor <3 :*)
Man måste vara försiktiga om varandra, det är så svårt ibland när man får sova så lite och har en bebis som bor på en all ens vakna tid, men jag försöker verkligen anstränga mig för att inte vara vass efter de nätter som varit svåra. // Sandra Beijer
Efter att ha läst Sandra Beijers inlägg om hur känslorna kan svalla åt alla håll, när man plötsligt har en ny liten människa hemma, så tänkte jag ger er mina absolut bästa tips på vad man kan göra när orken sviker.
Bloggbevaknings bebistips!
1. Skicka iväg ungen på internat
2. … Nej, jag skojar bara, ni kommer inte få några bebistips alls av mig, men här kommer två stycken från Sandras kommentarsfält som jag tyckte lät riktigt bra:

Har ni fler tips, släng in dem här under!
