Det för fortfarande augusti och tropisk hetta på vissa platser i Sverige, men Margareta Grääs har redan siktet inställt på jul.
Hon har nämligen börjat öppna adventskalendrar – någonting som blivit lite av ett signum för henne.
Hon drar igång det hela genom att öppna en kalender från Lumene, som är ett av mina favoritmärken för hudvård, så det här blir en video att faktiskt se från början till slut.
Hur tror ni det kommer gå för Caia Cosmetics i år?
Kommer de göra en julkalender, som en redemption för förra årets fiasko?
När jag googlar hittar jag ingenting om att något sådant skulle vara i görningen, men de har kanske valt att hålla en lite lägre profil i år, istället för att basunera ut hur ”OMG, SÅ AMAAAAAAAZING DEN ÄRRRRRRR!!?” som Bianca Ingrosso gjorde förra året?
Vi får se, vi får se..
Jag borde göra en Bloggbevakningskalender, proppfull med pepparkakor. 🙂
Nej, skojar bara..
Men tänk er en kalender som är fylld av mina favoriter bland alla de produkter jag testat sedan jag drog igång bloggen?
En blandning av Löwengrip, Ida Warg, X by Margaux, L’Acuila, olika smyckes-collabs, accessoarer, presentkort och allt där emellan?
Inte för att vi behöver EN julkalender till, men det slog mig när jag såg den här första kalendern hos Maggan.
24 produkter från ett och smama märke blir liksom FÖR mycket. Jag hade mycket hellre haft en blandning av olika produkter och märken, men det kanske förstör hela syftet som kommer med en företagsspecifik julkallender?
