Strunta i växthuseffekten, smältande polarisar och regnskogen skövlas – här har vi ett riktigt allvarligt problem att sätta tänderna i.
Vem får egentligen kalla sig en Youtuber?
Inte Bianca Ingrosso om man ska tro hennes Instagram. Hon verkar ha klivit på en enorm mängd känsliga tår genom att kalla sig själv för det – Youtuber.
Det finns tydligen regler för sådant och eftersom Bianca inte uteslutande gör Youtube – eller i alla fall är som störst på Youtube – så blir tydligen folk kränkta av att hon kallar sig Youtuber.
Jag tänker att det ligger till lite så här.
Använd gärna min mall om ni har svårigheter med att kategorisera människor på sociala medier. Det är en snårig djungel där ute…jag vet….
Jag hoppas att den här mallen kommer till användning och sparar in mängder med tid för de som hittills bara kliat sig själva i huvudet över vem som är vad och varför.
You’re welcome! 😉
