Kissie:
Jag tror det beror på att jag är en känslomänniska, jag vill helst av allt skrika ut mina känslor!
Nu ska jag kolla vidare på min favoritfilm Moulin Rouge, den tröttnar jag aldrig på och där kan jag drunkna i alla känslor hur mycket jag vill hehe.
Åh, Kissie! Du är precis som jag!
Jag vet inte HUR många gånger jag suttit på mitt flickrum och skrikgråtit över mitt brustna hjärta till ”My heart will go on”, ”How am I supposed to live without you”, ”Don’t speak”, ”Love hurts”, ”How do I live” och ”It must have been love”?
Snor och tårar i hela ansiktet och med kudden helt sönderkramad och svart av utsmetad mascara och med ett hjärta i tusen bitar.
Snacka om att plåga sig själv men på något sätt så kändes det ändå alltid lite bättre efter en sån gråtfest och självömkansorgie.
Men unga tjejer är nog bäst i världen på att tycka synd om sig själva samtidigt som man också ger sig själva hela skulden för uppbrottet för när man är som mest övertygad om att ens hjärta aldrig kommer bli helt igen och nej, man kommer aldrig kunna älska igen.
*hulk hulk*
