Sist på pucken!

Marcelo/Blondinbella:

Som ni kanske läst så är INTE jag och Annica tillsammans längre och NEJ jag var inte otrogen eller hon som vissa tror eller påstår vara skälet till att vi nu valt att gå skilda vägar. Det var bara så att vi båda har haft det kämpigt en längre tid eller kämpigt låter så hårt, vi har snarare stått stilla och stampat på samma ställe ett tag. Det har kört ihop sig mycket då vi prioriterar lite olika saker här i livet och ser annorlunda på saker och ting.//Marcelo

I ett klimat där de flesta går ut med gemensamma separationsmeddelanden så är det nästan lite befriande när Marcelo kommer med sitt hela två veckor efter att Annica skrivit om deras separation på bloggen. Han hade ingen brådska med att skriva sitt inlägg… Känns sunt. Det betyder att det inte heller fanns någonting att ”försvara” från Annicas inlägg. Men nu är alltså Annicelo över. The end of an era, some might say! 😉
Både Blondinbella och Herr och Fru Lagergren gick ut tillsammans med att de skulle skiljas och poängterade noga att de minsann inte tänkte kommentera beslutet ytterligare, men för alla oss som läser – i alla fall – Bellas blogg vet att hon inte gör annat än kommenterar just skilsmässan.

Visst, det vore konstigt att inte beröra en så pass viktig förändring i sitt liv på en blogg där man ofta delar med sig av allt, så att gå ut och skriva att man inte kommer kommentera den känns ganska fånigt men kanske är det ett sätt att slippa den största anstormningen av pressen för Bella.
Herr och Fru Lagerrensning kommer nog inte anstormas något vidare, men Bella skulle lätt kunna ha en och annan paparazzi väntande i buskarna utanför huset på ön utan att jag skulle bli förvånad.

Kommer vi se Daniel Nyhlén på Stoppa Pressarna med ett scoop snart där han gått igenom Bellas sopor i jakt på bevis om en ny man?
Ligger det någonting där i som visar på att det är en ny haj i hushållet?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *