Den nya kärleken…

Mirka Norrström/Trettonbarnsmamman:

Mirka skriver om sitt julfirande med alla barn, kusiner och övrig släkt och jag funderar stillsamt på hur många paket som egentligen fanns där under granen. Tretton egna barn och så resten av familjen? 300? 🙂
Anyways…
Någon har frågat Mirka varför inte barnens pappa firade med dem och hon svarade då att ”Jag bjöd honom till oss till kvällen eller en annan dag kring jul men han tackade nej då han firar annanstans ?”, någonting som en annan läsare tycker är sorgligt. Att han inte firar med barnen utan med den nya kärleken istället.

Vad händer?
Den nya kärleken kommer in och kommenterar under namnet ”Den nya kärleken” och dementerar att hon firat tillsammans med barnens pappa. Pappan, som själv sladdar in något dygn senare ber folk kontakta honom på Instagram om de har några frågor gällande detta och jag vet inte vilket som är värst – att ”den nya kärleken” kommenterar eller att hon kallar sig för ”den nya kärleken”?

Tack för tips!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *