Lisa Anckarman är en av de vackraste kvinnor jag någonsin sett så när jag såg den här bilden på henne så kunde jag inte låta bli att fråga M vad han skulle tycka om att jag satt så här i hallen och tog emot honom efter en slitsam dag på kontoret.
Förutom att jag skulle behöva slåss med katterna om att få plats på hallmattan, då den är i direkt anslutning till säcken med kattmat, så har jag en känsla av att jag mer skulle se ut som Gollum än som Lisa. Om inte det skrämmer iväg all form av upphetsning så vet jag inte riktigt vad som skulle kunna åstadkomma det.
Kanske om jag pimpar Gollum lite med tubsockar i klackisarna och rejält otvättat hår som till och med får den här fiskätande karaktären här till höger att framstå som tagen ur vilken Vidal sassoon-reklam som helst?
Då kanske….?
Hur länge tror ni förresten att man kan sitta som Lisa här uppe innan man får mjölksyra?
