Torsdag 21 Okt
Stockholm

Porrtomtar och lyxshopping - så var Instagramjulen

Marie Serneholt, Puma Swede, Isabella Löwengrip och Angelica Blick är några av stjärnorna som Instagrammade under julen.
1 av 29
Marie Serneholt, Puma Swede, Isabella Löwengrip och Angelica Blick är några av stjärnorna som Instagrammade under julen. Foto: Bilden är ett montage.
Sara Montazami poserar med familjens nya Range Rover.
2 av 29
Sara Montazami poserar med familjens nya Range Rover. Foto: http://web.stagram.com/n/saramontazami/
Kenza poserar med julklappar och Andreas Wijk.
3 av 29
Kenza poserar med julklappar och Andreas Wijk. Foto: http://web.stagram.com/n/kenzas/
Alex Schulman firar jul med Staropramen.
4 av 29
Alex Schulman firar jul med Staropramen. Foto: http://web.stagram.com/n/alexschulman/
Bingo Rimér åkte till Miami med familjen.
5 av 29
Bingo Rimér åkte till Miami med familjen. Foto: http://web.stagram.com/n/bingorimer/
Katrin rullar LCHF-köttbullar.
6 av 29
Katrin rullar LCHF-köttbullar. Foto: http://web.stagram.com/n/katrinzytomierska/
Ebba von Sydow firar en pittoresk jul med perfekt pepparkakshus.
7 av 29
Ebba von Sydow firar en pittoresk jul med perfekt pepparkakshus. Foto: http://web.stagram.com/n/ebbavonsydow/
Marie Serneholt var sockersöt i tomteluva.
8 av 29
Marie Serneholt var sockersöt i tomteluva. Foto: http://web.stagram.com/n/marieserneholt/
Molly Sandén uppträdde på julafton.
9 av 29
Molly Sandén uppträdde på julafton. Foto: http://web.stagram.com/n/m0llys/
Molly Sandén i tomtemössa.
10 av 29
Molly Sandén i tomtemössa. Foto: http://web.stagram.com/n/m0llys/
Gina Dirawi gör roliga grimaser.
11 av 29
Gina Dirawi gör roliga grimaser. Foto: http://web.stagram.com/n/ginadirawi/
Ginas generösa julbord.
12 av 29
Ginas generösa julbord. Foto: http://web.stagram.com/n/ginadirawi/
Ingen jul är komplett utan Puma Swede i rosa tomtekläder.
13 av 29
Ingen jul är komplett utan Puma Swede i rosa tomtekläder. Foto: http://web.stagram.com/n/pumaswede/
Puma Swede i rosa outfit.
14 av 29
Puma Swede i rosa outfit. Foto: http://web.stagram.com/n/pumaswede/
Kissie åt glittriga pepparkakor.
15 av 29
Kissie åt glittriga pepparkakor. Foto: http://web.stagram.com/n/kissies/
Isabella Löwengrip myste framför granen i paljettklänning.
16 av 29
Isabella Löwengrip myste framför granen i paljettklänning. Foto: http://web.stagram.com/n/ilowengrip/
Isabella Löwengrip fick en klocka av sin fästman Odd.
17 av 29
Isabella Löwengrip fick en klocka av sin fästman Odd. Foto: http://web.stagram.com/n/ilowengrip/
Martin Björk chillar i solen med en kall.
18 av 29
Martin Björk chillar i solen med en kall. Foto: http://web.stagram.com/n/martinbjork/
Andreas Wijk önskar sina följare en god jul.
19 av 29
Andreas Wijk önskar sina följare en god jul. Foto: http://web.stagram.com/n/andreaswijk/
Anders Timell har dragit till värmen.
20 av 29
Anders Timell har dragit till värmen. Foto: http://web.stagram.com/n/anderstimell/
Anders Timell och Emma Mattsson på semester.
21 av 29
Anders Timell och Emma Mattsson på semester. Foto: http://web.stagram.com/n/anderstimell/
Isabel Adrian fick en flott Volvo i julklapp från sin make.
22 av 29
Isabel Adrian fick en flott Volvo i julklapp från sin make. Foto: http://web.stagram.com/n/isabeladrian/
Rebecca Stella önskade sina följare en god jul.
23 av 29
Rebecca Stella önskade sina följare en god jul. Foto: http://web.stagram.com/n/rebecca_stella/
Rebecca Stella firade julen i snyggt citrongult.
24 av 29
Rebecca Stella firade julen i snyggt citrongult. Foto: http://web.stagram.com/n/rebecca_stella/
Danny Saucedo skålade med sina följare.
25 av 29
Danny Saucedo skålade med sina följare. Foto: http://web.stagram.com/n/dannysaucedo/
Kenza har åkt till värmen och passade på att pussa sin kille på julafton.
26 av 29
Kenza har åkt till värmen och passade på att pussa sin kille på julafton. Foto: http://web.stagram.com/n/kenzas/
Angelica Blick tände ett tomtebloss omringad av julklappar.
27 av 29
Angelica Blick tände ett tomtebloss omringad av julklappar. Foto: http://web.stagram.com/n/angelicablicks/
Eric Saade poserade lite avslappnat på sina finaste julmöbler.
28 av 29
Eric Saade poserade lite avslappnat på sina finaste julmöbler. Foto: http://web.stagram.com/n/ericsaade/
Petra Tungården är i Hong Kong och firar jul.
29 av 29
Petra Tungården är i Hong Kong och firar jul. Foto: http://web.stagram.com/n/petratungarden/

Så firade de svenska stjärnbloggarna och kändisarna sin drömjul – från Isabel Adrian till Gina Dirawi.

Kommentera
Kopiera länk
Dela
Läs mer
Oralsex och kokain – här är årets Twitterskandaler

Oralsex, knark, rasistskandaler och kraschade förhållanden – Twitter och Instagram har inte alltid varit ett plus för kändisarna i år. Nyheter24 listar de största Twitterskandalerna 2012.

Många svenska kändisar – som bland annat både Kenza, Katrin Zytomierska, Anders Timell och Martin Björk – valde att lämna den ruggiga kylan i Sverige till förmån för varmare breddgrader. Andra bet ihop och firade jul i Sverige. Gemensamt för de alla var att de delade med sig av sitt julstök på Instagram.

Från Gina Dirawis generösa julbord via Bingo Rimérs poolmys till Isabel Adrians drömpresent – spana in kändisarnas Instagramjul i bildspelet ovan. Klicka på pilarna.

Kommentera
Kopiera länk
Dela