Nyheter24
Annons

Cruise: Gör film när jag är 100 år

Publicerad: 19 maj 2025, kl. 10:38
Tom Cruise. Foto: Evan Agostini/AP/TT

Den sista "Mission: impossible"-filmen har precis haft premiär, men Tom Cruise har inga planer på att lägga av. Jag kommer att göra film när jag är 100 år, säger han till Hollywood Reporter.

"Mission: impossible – The final reckoning" är den sista i Tom Cruises actionfilmserie om Ethan Hunt. Men när Cruise minglade på röda mattan på filmens premiär i New York i helgen lugnade han de fans som oroar sig för att han skulle sluta med film.

— Jag kommer att göra film när jag är 100 år. Jag kommer aldrig att sluta. Jag kommer aldrig att sluta med action, med drama, med komedi, säger han till Hollywood Reporter.

Nyligen visades filmen på filmfestivalen i Cannes, där Cruise fick en fem minuter lång stående ovation av publiken.

"Mission: impossible – The final reckoning" har svensk premiär den 21 maj.

Kommentarer

Annons
Annons
Annons