Calle Schulman:
Jösses, vad det är synd om Calle Schulman!
En elak och uppviglande bloggare påpekade att han gör smygreklam och därför ska han sluta med Instagram, men inte nu på en gång. Nej, nej! Om 111 inlägg.
111 inlägg för honom att gnälla på för att hans fänz ska kunna berätta för honom hur oumbärlig han och hans Instagramkonto är för dem och på så vis smöra hans stukade ego en smula.
”Inget dramatiskt alls” kallar han det att räkna ner sin sorti med 111 inlägg.
Herregud, han är mer dramatisk än Ibsen och Shakespeares alla verk tillsammans.
Han är alltså sur för att jag påpekade att han gjorde smygreklam på Instagram så nu ska han byta till Youtube istället.
Tror ni han förstår att man inte heller där får göra smygreklam eller kommer ett sådant påpekande också vara en komplott och vendetta från Nöjesguidens sida?
När jag flyttar min blogg i februari – tror ni han fortfarande kommer jiddra om Nöjesguidens agenda att jävlas med honom när han blir tagen med handen i kakburken eller kommer han förstå att det enbart har med honom att göra och att min blogg endast råkade ligga på en sida som han inte gillar och som han fått för sig är ”ute efter honom”?
Men jag kan hålla med honom…
Det ÄR taskigt att han inte får hålla på med sin olagliga reklam ifred. Hur har jag MAGE att påpeka det och varför ger jag mig BARA på honom och ingen annan? För jag skriver ju inte om någon annans smygreklam än just Calle Schulmans. Har är my one and only target och det är SÅ orättvist!
