När vi för första gången klev in i lägenheten i torsdags kände jag direkt känslan av hemtrevnad, trygghet och en liten förälskelse
en speciell känsla som jag inte känt i någon av det tidigare lägenheterna vi tittat på. Ibland kan ju bilderna visa en sak och sedan får man en helt annan feeling i verkligheten. Vi gick iallafall runt där och tittade med mäklaren och jag tänkte bara för mig själv ”hoppas nu att Ross gillar denna lika mycket som jag” , jag ville inte säga något förens vi gick därifrån. Och ja, han kände som jag. Vi kommer aldrig hitta något som detta. Så vi bestämde oss för att se den igen på fredagen och sen tog vi ett beslut om att lägga ett bud direkt därefter. Det gick 30 minuter och sedan ringde mäklaren upp och sa att säljaren accepterade budet och frågade om vi var redo att komma förbi och signa redan timmen därefter.
Så nu är vi ägare av den finaste lägenheten jag någonsin kunnat drömma om belägen på Östermalm och ett stenkast från strandvägen. //Molly Rustas
Molly Rustas och hennes pojkvän Ross Andrew Paquette har köpt sig en nätt liten lya på Östermalm till det fashionabla priset av 24 500 000 kr. (Vad som stod i annonsen men de kan ju ha lagt ett annat bud så klart)
Här kan det nog komma att ”hostas” ett och annat influencer-event, eller vad tror ni?
För den som är nyfiken på Mollys pojkvän så kommer han från Kanada, är född 1983 och är grundare och VD för företaget Maropost.
OCH! Han har pluggat kriminologi! DET är det mest spännande av allt, eftersom det typ är mitt drömjobb förutom att vara ”The Queen of everything”. (Phoebe: Thanks! So are you.)
