Om man ska tro kontaktinformationen på Instagram så är det My Martens som ligger bakom blomsterbutiken ”Mys blommor” som ska öppna i januari 2023 i Täby.
Hon har många strängar på sin lyra, men är som många vet utbildad florist i grunden så det känns ju som ett hyfsat rimligt val av butik.
När hon 2013 medverkade i ”Ensam mamma söker” drev hon ju blomsterhandel på Öland och jobbade med grossistförsäljning av blommor.
Frågan är om hon ska göra detta samtidigt som hon driver träningsstudio eller om den kommer få stå tillbaka för det nya och blomstrande(!) företagandet.
Vi får se, vi får se, men till dess så får man väl bara gratulera till den nya, kommande butiken. ?
Tack för tips!

Förstår inte alla elaka kommentarer om en människa som man inte känner…!
Vi upplever ju alla människor olika, personkemi etc. Vi kommer aldrig kunna gilla alla vi möter, men döm inte någon du aldrig träffat.