Isabella Löwengrips ändrade byggplaner

Under lunchen så diskuterade vi igenom alla boende-alternativ vi har just nu. Som ni vet så har vi länge drömt om något utomlands men det är så svårt att hitta rätt. Just nu så pendlar vi mellan lägenhet i Comosjön, lägenhet vid Ligurien eftersom det också är så nära franska rivieran. Eller så vill Paul gärna ha en lägenhet i en fransk alport. // Isabella Löwengrip

Isabella Löwengrip verkar ha lagt byggplanerna i Idre Fjäll på is(!) och verkar istället ha siktet inställt på att köpa lägenhet i Italien tillsammans med pojkvännen Paul.
De är inte helt överens om var, då Isabella är sugen på Comosjön medan Paul verkar mer intresserad av alperna.
I slutändan är det Paul som får fatta det avgörande beslutet eftersom han kommer vara den som gör köpet så han är mer ”kapitalstark” än Isabella.

Varför planerna i Idre är slopade skriver inte Isabella i sitt kommentarsfält, men det gör hon kanske vad det lider?

Bildkälla: Isabella Löwengrip blogg

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *