Vad har hänt med Instagram?// Samir Badran

Samir Badran: Vad har hänt med Instagram? Så fort någon andas så blir det kaos på sociala medier. Det bör vara ett bevis på att folk har för lite att göra i livet. Folk snackar om att sluta med näthat och att man hatar mobbing men det är precis dom som nämner skiter som är dom allra största mobbarna på internet. Jag tackar gud att jag la bort min mobil och la mindre tid på detta förra året....herregud. Ps. Detta är inte riktad mot någon/några specifikt. Har bara märkt hur lättkränkta ,änniskor är och hur stort allt blir. Shit.

Vad tycker ni om det här som Samir postat på Instagram?
Håller ni med honom i det här resonemanget eller är det han som i själva verket är lättkränkt och som skriker näthat så fort han kritiseras som offentlig person?
Om ni håller med Samir, vad tror ni att det här kan bero på?
Har folk bara fått nog av influencers jävla dumheter eller handlar det om att man inte har så mycket annat att göra nu under covid-19?

Vad tycker ni?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *