Spex på Tele2 Arena


Ni som följer Bingo Rimér på Instagram kan se videoklippet här. 

Är detta verkligen vår son Rambo? På väg till matchen mellan DIF och IFKN tidigare idag så säger Rambo till mig:

-Pappa om dom filmar mig så ska jag göra en hälsning till min kompis.

-Klart du ska svarade jag med mina vanliga gränslösa inställning till allt som låter kul. Känner mig ibland mer som en omogenhet storebrorsa än en ansvarsfull farsa som skall lära mina pojkar vett och etikett. – Gör något kul sa jag och det var ju tur. För det blev 2-2 i matchen och det var ju absolut inte kul. Men 10p till Rambo för sitt mod och sin härliga orädda stil på Tele2 Arena. Tycker ni att det var rätt eller fel av mig att inte stoppa honom? // BIngo Rimér

Det som händer i klippet är att Bingo och Katrins son Rambo har fått äran att gå in med IFK Norrköpings spelare in på planen under gårdagens match mot Djurårdens IF på Tele 2 Arena. 
Han står som sista knatte och tittar in i kameran vid ett flertal tillfällen och spexar lite med miner och gester. Enligt honom själv var det en hälsning till en kompis.
Bingo undrar om det var rätt eller fel av honom att inte stoppa Rambos påhitt.
Jag tyckte det var lite gulligt.
Ingenting att bli upprörd över, så länge det inte blir en trend där alla knattar ska hitta på bus. Det kan kanske bli lite mycket… 🙂
Han gjorde ingenting stötande, sårar någon eller är provocerande så tycker jag att – ”no harm, no foul” som Estelle skulle ha sagt.
Det är ju inte som att Rambo filmade i klacken eller så…

60 kommentarer

Kommentarerna är omodererade så du står själv för vad du skriver så håll dig på mattan!

    Vet inte om det var roliga miner precis men…

    Svara

      Men han är väl bara typ 10år

      Svara

        Han är 13 år. Inte för att det spelar någon roll…

        Svara

          Rambo är väl 10. Du tänker nog på Ringo han är 13.

          Svara

      Nej jag har ingen aning för jag följer inte Bingo på Instagram.

      Svara

        Inte jag heller, men svarade på kommentaren om att man som vuxen inte tycker samma saker är roliga som ett 10årigt barn gör ?

        Svara

    Svänger sig Estelle med såna uttryck? Vad är hon? 11 år?

    Svara

      Inte den Estelle ?

      Svara

      Estelle som är Joeys agent i Vänner… ?

      Svara

      Tror vi alla behöver inse att Vänner kom för 30 år sedan ? Inte konstigt att folk missförstår

      Svara

        Och alla har inte sett det slaviskt heller.

        Svara

    Nu har Mr Andrew och Molly avföljt varandra! Förut har ju bara Ross varit den som avföljt av och på. Herre min gud.

    Svara

      Äntligen lite variation i av- och påföljandet!

      Svara

      Ojdå.. då är det ju ganska över där

      Svara

      Hon har inte på sig förlovningsringen heller. Iaf inte på bilden på story

      Svara

        Fast ser ändå ut som hon har det men att den vridit sig lite om man zoomar in, hon har ju en ljusgul o jäkligt stor sten.

        Svara

          Det är en gammal bild från oktober -22

          Svara

            Sant, bilden ligger i flödet. Men hon lär ju inte yttra ett ord om detta, bara köra på som vanligt. Hon är extremt opersonlig som influencer

            Svara

      Skandaluppbrott 2011: Slå till med storslaget bröllop, ansök om skilsmässa efter 72 dagar och dela varje detalj i TV, tidningar och sociala medier
      Skandaluppbrott 2023: Avfölj varandra på instagram och yttra inte ett ord

      Svara

      Hahaha jag älskar att flera än mig är insatta i detta (men om någon i min närhet frågar så förnekar jag?)

      Skulle det inte bli bröllop denna sommar ? Eller var det nästa?

      Svara

      Hur man gör en soft launch på ett breakup…

      Svara

      Och Ross har även slutat följa Hanna Schönberg men inte Eric

      Svara

        Följde han Hanna S? Tror nämligen han avföljt Lojsan och Lovisa B också, för de följer honom. Han gick ju från 80 följare till 71 så de kanske är sannolikt ?

        Svara

    Ebba von Sydow har en podd på SR samtidigt som hon gör väldigt mycket samarbeten och lanserar egna varumärken. Har SR andra regler än SVT? Tareq Taylor och Carina Bergfelt har ju fått kritik när de gjort reklam samtidigt som de jobbat med public service.

    Svara

      Också reflekterat över detta. Pernilla Wahlgren ska sättas i ”karantän” inför allsången, men Ebba kan dagligen göra reklam för bilar, glasögon och sina egna bolag. Hallå public service?

      Svara

        Såg henne sitta och äta på något porslin idag och det var inte på Instagram. Lite illa om inte alla omfattas av samma regler.

        Svara

      Hörde något om att de tha ratt göra med om man har en heltidsanställning (eller motsvarande uppdrag typ) på svt eller om man bara gör lite grejer för dem. Typ att det skulle vara orimligt om alla som har varit med i ett program som forfarande ligger ute på svt play inte skulle få ägna sig åt andra sätt att få in pengar.

      (Minns dock inte var jag hörde det var kanske någon diskussion på P1…..)

      Svara

        Claes Eriksson tror jag han heter, nån av de i Leif och Billy (väl?), sattes i ”reklamkarantän” när han var med i musikhjälpen. Motsvarar det heltid?

        Svara

          Ja det räknas som heltid, men Musikhjälpen var väl bara några dagar/någon vecka

          Svara

    Är ju omöjligt att veta om det var rätt eller fel eftersom det inte framgår vad för gester och miner han gjorde ….

    Svara

      Det var bara oskyldiga miner

      Svara

      Ögonen i kors o grimaser med munnen

      Svara

    Är det sant att Maggan Graaf och Louie bara spelade att de blev tillsammans igen pga deras serie om romer? Lurades helt enkelt?

    Svara

      Hur ska vi veta?

      Svara

      Skulle inte förvåna mig…

      Svara

      De träffas inte så ofta men det gjorde ju inte heller hon och mannen hon bodde med.

      Svara

        Med tanke på intresset för vilka som avföljt varandra så har Maggan och Louie gjort just det sedan serien slutade.

        Svara

      Garanterat tillsammans bara för tittarsiffrorna. En PR kupp. Nu när skiten är över är även fejk förhållandet det. Louie är så äcklig.

      Katrin Z skrev för 2 veckor sedan att hon fick ta så mycket skit. Ja Karma is a bitch. Buhu snyft att folk är elaka mot henne. Hon har kommit med vidriga kommentarer och uttalanden, mobbat människor, hatar tjocka m.m.

      Svara

        Din kommentar var väl inte heller särskilt trevlig…

        Svara

          Inge så trevlig men inte direkt obefogad med tanke på vilka hen skriver om? Måste vara man vara trevlig mot prick alla hela tiden?

          Svara

            Du kräver det av andra så…! ?

            Svara

              Du verkar blanda ihop mig med S. Men oavsett så är inte ditt svar relevant direkt, det anmärkningsvärda är ju personer som själva inte är trevliga förväntar sig att andra ska vara vänligt inställda till en.

              Svara

    Det går inte att läsa inlägg på mobilen. Och på datorn går det inte att kommentera.
    Vad håller den här bloggen på att förvandlas till??

    Svara

      Läser från mobilen precis just nu ?

      Svara

      Läser alltid från mobilen, aldrig några problem.

      Svara

    Värdelöst inlägg eftersom de som inte följer Bingo inte kan se vad det handlar om.

    Svara

      Ibland blir det så , hoppas du gillar nästa inlägg bättre 🙂

      Svara

    Tips: podden, Oförskämt att anta.
    Senaste avsnittet heter, Stora avsnittet om Anna Book.

    Det är verkligen värt en lyssning.

    Svara

      Ja grym!

      Svara

      Varför skulle man vilja lyssna på ett podavsnitt om Anna Book?

      Svara

        Du har uppenbarligen inte lyssnat. De kan ta vilket ämne som helst och göra det kul.

        Svara

    Ska man kunna se videon?

    Svara

    Louie är äcklig för att han glider in på kvinnors dm och flörtar. Han har varit otrogen mot Maggan.

    Katrin Z har sagt fruktansvärda saker om tjocka personer, låginkomsttagare m.fl. En stor jävla mobbare. Så att klaga på att hon blir mobbad när hon inte gjort annat än mobbat folk genom åren är karma.

    Svara

    Ot:

    Har aldrig sett en brud gifta sig med sig själv som Johanna Toftby

    Hela bröllpppet har handlat om henne och noll om hur de är som par.
    Han syns ju knappt.

    Så pinsamt, så genomskinligt.

    Han är mest en pryl.

    Vem gifte hon sig med?

    Sig själv? Sin klänning? Sin resa? Sin uppmärksamhet?

    Svara

      Oj vilka antaganden du kommer med.. Han kanske helt enkelt inte gillar uppmärksamheten på samma sätt som henne? Han kanske bett henne fokusera mer på henne i sina sociala medier och hålla honom utanför?
      Har dålig koll på Johanna ska jag tillägga.. men menar bara att det kan finnas en anledning och att det inte endast beror på att hon är uppmärksamhetstörstande och har en pryl till man ? Men vad vet jag.

      Svara

      Hon la sig till med en min också, ett stoooort leende med öppen mun.

      Svara

    Harmlösa miner, ja. Men. En 10-åring är väl gammal nog att förstå att det finns tillfällen när barnet inte är fokus?
    Typ: ”Kul idé, Rambo, men idag handlar det om lagpresentation och matchen”.

    Svara

    När kommer 05.30 inläggen tillbaka?

    Svara

      I oktober när Camillas sommarlov är över. Tror ni Kenza föder nu?

      Svara

    Det går inte att se videon

    Svara

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *