Jag kan inte låta bli att älska hur Kissie och hennes sambo Andreas är tillsammans.
Även fast jag inte har en aning om hur Kissie och hennes ex interagerade med varandra så kan jag tänka mig att det kanske inte riktigt var så här busigt och avslappnat eftersom det viktigaste för honom verkade vara att inte synas på hennes sociala medier, och om jag minns rätt så ville han inte heller umgås med hennes kompisar.
Så här skrev Kissie då, men jag har en känsla av att hon mer försökte intala sig att hon ville ha det här eftersom det var så hennes förhållande såg ut:
Jag vill absolut inte bli ett sånt par som sitter ihop och måste göra allt tillsammans, jag spyr på såna par. Då kan man ju lika gärna skaffa ett gemensamt facebook-konto.. *ryser* För jag ser inget fel med att vara 2 olika människor, för vi har bara ett liv och jag skulle aldrig heller vilja sitta ihop med någon annan. Jag skulle nog ångra mig jättemycket sen när jag är gammal.
[…] Nu kanske jag är sugen på att festa lite med mina vänner, då gör jag det! Sen får ju han hänga med sina vänner och göra vad han vill, jag skulle aldrig hindra honom från det. Vem är jag att göra det, hans morsa eller?? Vi har separata liv och ett ihop, precis som det ska vara om ni frågar mig. //Kissie
Efter att hon mötte Andreas så tycker jag att hon har blommat ut.
Visst, jag tyckte också i början att han tog lite väl mycket plats på hennes sociala medier, men nu för tiden tycker jag mer att han kompletterar henne.
Om man tittar på videon här ute så verkar han ta fram hennes busiga och spontana sidor och hon verkar inte ha någonting emot att han visar upp dem.
Det är fint att se!
Man kan aldrig busa för mycket – eller hur?
