My Martens svarar på kritiken på ett – för henne – typiskt sätt

Jag är väldigt öppen i bloggen och du får följa mig i min vardag där jag befinner mig mitt i livet, påväg tillbaka från min krasch, med vardag, träning, ny kärlek, ny familj som skall byggas upp, mitt i min karriär, och allt annat som hör mitt liv till. Men framförallt som MAMMA!

Jag blev offentlig genom tv Produktion 2013. Ensam Mamma Söker. Ett  äventyr där jag aldrig träffade kärleken. Men blev med blogg och ett med svenska folket. Jag hade där och då ingen aning om vad det skulle innebära.

Genom åren har jag hittat en balans, MIN balans för mig och MIN familj
Dvs, vad jag lägger ut, och inte….. Precis som så många andra offentliga profiler så har jag en integritet.

Det ni ser, är det jag delar med mig av. Resten är privat, o stannar utanför sociala medier.//My Martens

Människor som är så där förutsägbara som THK när jag skramlar med matskålen fascinerar mig, särskilt om de är helt, fullständigt och totalt omedvetna om sin förutsägbarhet och det beteende som följer i dess fotspår.
Dock är jag övertygad om att näst intill de allra flesta människor är förutsägbara – ibland mer, ibland mindre – och i fallet My handlar det om My Martens och graderingen ”mer”.

För vad gör hon när hon anklagas för att bete sig respektlöst mot sin son i det här inlägget? POFF, TJOFF, TJIM OCH FLÄÄÄÄÄJMS!!!
Hon sätter sig ner och författar ett inlägg där hon ilsket går igenom sin barndoms trauman och vidhåller sin förträfflighet som förälder. Bazinga!

Jag hoppas hon sparar texten i ett finurligt litet dokument på skrivbordet till nästa gång så är det bara att copy/pasta nästa gång det är dags igen. Det är minst 36 sekunder insparade i valfri tårtbit, och att tillfället kommerm

Om ungefär 50 minuter har jag ofrivilligt dygnat. Är det att tårtbitseffektivisera eller bara ren idioti? Jag lär bli varse det senaste u eftermiddag, men tror mig redan nu ana utgången. Idioti!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *